Liverpool's Egyptian midfielder Mohamed Salah (C) celebrates scoring their fourth goal to make the score 4-1 with team-mates Liverpool's Scottish defender Andrew Robertson (R) and Liverpool's German midfielder Emre Can (L) during the English Premier League football match between Liverpool and Manchester City at Anfield in Liverpool, north west England on January 14, 2018. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Bosszút állt az őszi verésért a Liverpool

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 01. 14. 18:50

Rendkívül taktikusan játszva, 4-3-ra nyert a Liverpool vasárnap a Premier League 23. fordulójában a Manchester City ellen. Az őszi mérkőzésen 5-0-val nyírták ki a Vörösöket a kékmezesek, így volt miért visszavágnia a Poolnak, Jürgen Klopp tanítványai pedig az első csapattá váltak, akik le tudták győzni az éllovast.

Nagy vehemenciával dobta magát csatába a hazai együttes, Alexander Oxlade-Chamberlain pedig hatalmas lendülettel vezette a támadásokat az első félidőben. A kilencedik percben az angol középpályás lepte meg az ellenfelet egy távoli lövéssel, ami a jobb alsó sarokban landolt. Az első játékrész második félidejében átvette a kezdeményezést a City, de úgy tűnt a fegyelmezett liverpooli pajzson ezúttal nincs rés. Aztán Joe Gomez helyezkedési hibáját Leroy Sané használta ki – igaz az egyenlítésben Loris Karius is nyakig benne volt.

Fordulás után nem változott sokat a meccs képe, csakhogy negyed órával a félidő kezdete után Robert Firmino parádés átemeléssel szerzett vezetést, majd Sadio Mané lőtt egy elképesztően nagy bombagólt a tizenhatos vonaláról. Ezekben a percekben akár több találatot is szerezhettek volna a hazaiak, végül a 68. percben Mohamed Szalah szerezte meg a negyedik gólt.

Ezután csendben csordogált a mérkőzés, úgy tűnt további izgalom már nem lesz a találkozón, csakhogy szépen belealudt a meccsbe a haza csapat és Bernardo Silva szépített, majd egy komoly Sané-szóló után Ilkay Gündogan közvetlen közelről hozta föl egy gólra a Cityt, így az utolsó percekre jócskán körömrágóssá alakult a meccs.

Az utolsó utáni pillanatban Nicolás Otamendi csukafejesével egyenlíthettek volna a vendégek, de a labda elkerülte a kaput, ráadásul az argentin is lesen állt az ívelés pillanatában, így maradt a 4-3. Először kapott ki a Manchester City a jelenlegi bajnokságban.

Végeredmény – Premier League, 23. forduló

Liverpool – Manchester City 4-3 (1-1)
Gólszerző: Oxlade-Chamberlain 9., Firmino 59., Mané 61., Szalah 68. ill. Sané 44., Silva 84., Gündogan 92.

Fotó: AFP / Oli SCARFF