Fantasztikus mérkőzésen játszott 2-2-es döntetlent az Arsenal és a Chelsea

Az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának zárómeccsaz Arsenal fogadta a Chelsea, a rangadó első félideje pedig még úgy is szenzációs volt, hogy nem esett gól. Nagyon bekezdtek a csapatok, a 14. percben pedig minden adva volt ahhoz, hogy vezessenek a vendégek, de Alvaro Morata hiába tört egyedül a kapura, mellé lőtt. Természetesen azonnal mém lett belőle a neten.

Szinte azonnal az Arsenal volt centikre a vezetéstől, Alexis Sanchez lövése után azonban Thibaut Courtois bravúrral beleért a labdába, amely úgy gurult végig aztán a gólvonalon, hogy mindkét kapufát érintette. Ebből sem lett gól. Még egy-egy nagy lehetőség volt a szünetig, de 0-0 állt az eredményjelzőn egy félidő után.

Tempó a fordulás után sem volt kisebb, mindkét oldalon kapusbravúrral indult a játékrész. A 63. percben esett aztán a mérkőzés első gólja, Jack Wilshere elé pattant a labda, aki a kapufa segítségével bombázott a kapuba.

Nem sokáig örülhetett az Arsenal, Eden Hazard harcolt ki és értékesített egy tizenegyest a 67. percben.

És még mindig maradt fordulat a rangadóban: Davide Zappacosta forgatta meg a védőjét a jobb szélen, középre passzolt, ott pedig Marcos Alonso tökéletes ütembe érkezett a kapuba belsőzött. A 84. percben szerezte meg a vezetést a Chelsea.

Ahogy az várható volt, az Arsenal nyomott a meccs végéig. Támadtak a hazaiak, de valahogy az utolsó passzok nem voltak jók. A 92. egy középre ívelt labdát Alonso fejelt ki középre, Hector Bellerín pedig hatalmas góllal egyenlített. Ő róla ítéltek büntetőt a Chelsea-nek.

És míg így is majdnem nyert a Chelsea: Zappacosta Morata újabb elrontott ziccere után lőtt a keresztlécre. A szezon egyik legjobb mérkőzésének 2-2-es döntetlen lett a vége. A Chelsea maradt a harmadik, az Arsenal a hatodik.

Eredmény – Premier League, 22. forduló

Arsenal – Chelsea 2-2 (0-0)

Gólszerzők: Wilshere (63.), Belleryn (90+2.) illetve Hazard (67. – 11-esből), Alonso (84.)