Liverpool's Estonian defender Ragnar Klavan (C) stoops to head home their second goal during the English Premier League football match between Burnley and Liverpool at Turf Moor in Burnley, north west England on January 1, 2018.
Liverpool won the game 2-1. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Győzelemmel kezdte az új évet a Liverpool

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 01. 01. 17:55

Nem volt könnyű menet, de kínkeservesen behúzta a meccsét Jürgen Klopp együttese a Burnley otthonában 2-1-re. A hazaiak pontosan azt hozták, amire számítani lehetett: masszív védekezéssel ölték a liverpooli támadásokat, miközben pontos ívelésekkel riogatták a vendégeket.

A tartalékos Pool szerzett vezetést a 61. percben, miután egy jobbról érkező labdát Sadio Mané fordulásból vágott a jobb fölső sarokba. A bekapott gól után erőn felül próbált felnőni a feladathoz a Burnley és egy-egy veszélyes lövés össze is jött. Végül a 88. percben kicsikarták az egyenlítést, egy bal szélről beérkező labdát csúsztatott meg a csereként beálló Sam Vokes, a bevetődő Johann Gudmundsson fejelte be az üres kapuba.

A csattanó viszont a végére maradt: a 94. percben Alex Oxlade-Chamberlain beívelését Dejan Lovren csúsztatta középre és az érkező Ragnar Klavan kotorta kapuba a labdát. Mondhatni saját fegyverével győzte le Klopp csapata a Burnleyt.

A hétfői nap első meccsén mindkét félidőt gyors góllal kezdte a Brighton, ám a Bournemouth-nak sikerült az egyenlítés mindkét játékrészben. Hasonlóan a Burnley-hez hazai pályán szenvedett vereséget a Stoke City, a Leicester viszont simán lépett át az újonc Huddersfielden.