Hatgólos őrület után döntetlen az Arsenal és a Liverpool rangadóján

Egy Arsenal – Liverpool bajnoki elég jó péntek esti programnak hangzik és a csapatok ezúttal sem okoztak szégyent. Az év meccsei között biztosan ott lesz a Premier League 19. fordulójának rangadója.

Az első félidőben a vendég Liverpool lefocizta ellenfelét. Coutinho a 26. percben szerzett vezetést, de ezen kívül is több nagy lehetősége volt a Poolnak, az volt meglepetés, hogy a szünetben csak 0-1 volt az állás. A londoniaknak nem volt kaput eltaláló lövésük.

Elkezdődött a második félidő és jött egy gyors kontra az 52. percben, Firmino játszotta meg Szalaht, aki szép gólt lőtt. Ezután azonban nem várt fordulat történt.

388 másodperc alatt fordított az Arsenal.

Nem elírás: Sanchez fejjel szépített, majd nem sokkal később Xhaka távoli, szitáló lövését védte be Mignolet. Az 58. percben egy eladott labda után Lacazette sarkazott Özil elé, a középpályás pedig megszerezte a vezetést az Arsenalnak.

A gólok:

És hol volt még a vége. A londoniak percei következtek, könnyen lezárhatták volna a meccset. Nem tették, a 71. percben Firmino tüzelt, Cech ugyan bele tudott kapni a labdába, de az mögötte a kapuba hullott, 3-3.

A lefújásig nyitott maradt a mérkőzés, több fordulat azonban már nem volt. Így sem panaszkodhatunk, az év egyik legszórakoztatóbb meccsét játszották a csapatok.

A döntetlennel minden maradt a régiben, a Liverpool áll a negyedik, az Arsenal pedig az ötödik helyen.

Eredmény – Premier League, 19. forduló

Arsenal – Liverpool 3-3 (0-1)

Gólszerzők: Sanchez (53.), Xhaka (56.), Özil (58.) illetve Coutinho (26.), Szalah (52.), Firmino (71.)