Crystal Palace’s French-born Malian midfielder Bakary Sako celebrates on the pitch after the English Premier League football match between Leicester City and Crystal Palace at King Power Stadium in Leicester, central England on December 16, 2017.
Crystal Palace won the game 3-0. / AFP PHOTO / Lindsey PARNABY / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

936 perces szériának vetett véget az angol kiscsapat

2017. 12. 16. 16:13

A történelmi zuhanással kezdő Crystal Palace szezonja megmenekülni látszik, idegenben nyert 3–0-ra londoni csapat a Leicester City ellen a Premier League 18. fordulójában szombaton.

A fővárosiak 19 perc elteltével jutottak előnyhöz Christian Benteke fejesgóljával, és Wilfried Zahának hála 2-0-val vonulhattak pihenni a felek. A meccs gólját azonban egyértelműen Bakary Sako szerezte a hajrában, a tizenhatos vonaláról ballal tekert a jobb felső sarokba, a labda még a kapufát is érintette.

Nagy győzelem volt ez a Palace-nak, nemcsak a pocsék idénykezdés miatt, hanem azért is, mert Benteke góljával megtört egy rém kellemetlen sorozatuk:

936 percnyi játékidő után sikerült idegenben gólt szerezni a Crystal Palace-nak.

Győzelmével a londoni csapat három pontra eltávolodott a kieső zónától, de a forduló további mérkőzéseit csak ezután rendezik.