Öt gól, kettő piros a Diósgyőr-Debrecen rangadón

A magyar NB I-es labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában Mezőkövesden csapott össze a DVTK és a DVSC. Összességében jó meccset, izgalmas találkozót láthatott a közönség.

Az első félidőben 2-1-re vezetett már a DVTK, először a magyar válogatott Ugrai Roland talált be a 12. percben, majd öt percre rá érkezett Dejan Karan, és már 2-0 volt az állás. A Loki Takács Tamás révén szépített a 36. percben, de a félidő vége előtt egy piros lap úgy tűnt, megpecsételi a debreceniek sorsát.

A második játékrészben is nyomott a Diósgyőr, amit Busai András gólja koronázott a 77. percben. A DVSC nem adta viszont fel, a 82. percben ismét csak egy gól volt a különbség. A parázs hosszabbítás újabb debreceni pirosat kapott, és nem változott már az eredmény, 3-2-re nyertek Bódog Tamásék.

A DVTK 2009. július 25. után először nyert bajnokin a Debrecen ellen.