Elszórakozta a Videoton, Böde az élre fejelte a Fradit

Úgy tűnt, a Videoton öt perc alatt lerendezi az Újpest elleni meccset az NB I 14. fordulójában, előbb Henty vágta be a saját kipattanóját, majd a kapus által rossz helyre kiütött labdát Hadzic pofozta be.

Az újpestieket kellően megviselte a meccs eleji dupla gyomros, sokáig csak ténferegtek a pályán, aztán besegített nekik Hadzic, akit egy ütés miatt egyből kiállított Solymosi. A lilák a második félidőre pörögtek fel, Pauljevic gyönyörűen lőtt a jobb felsőbe, aztán a 72. percben Tischler fejjel egyenlített.

A 89. percben a csúnyát mondó Suljicot is kiszórta a bíró, majd Nego szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott az Újpest, de Tischer lövését Kovácsik kivédte, így maradt a 2-2, amelynek igazán egyik csapat sem örülhet.

A forduló előtt második helyen álló FTC Böde szép fejesével nyert a második félidőben feltámadó, de a helyzeteit elrontó Mezőkövesd ellen, amely immáron 12 forduló óta nyeretlen. A Fradi viszont ezzel a győzelemmel az élre állt.

Az Újpest után a Mezőkövesd ellen is gólt fejelt Böde Dániel, ezzel a góllal szerezte meg a vezetést a Ferencváros.

Közzétette: M4Sport – 2017. október 28.

A Debrecen tartja a harmadik helyét, miután jobban jött ki a Paks elleni adok-kapokból. A kilenc forduló óta veretlen Loki hőse a kétgólos Bódi volt.

A vártnál könnyebben nyert a bajnok Honvéd Balmazújvárosban, a kispestiek a hét közben csak büntetőkkel jutottak tovább a Magyar Kupában, most viszont 3-0-val vitték el a három pontot. Az első gólt egy hatalmas lövésből Gazdag szerezte, akinek ez volt az első gólja az NB I-ben, pedig már jó ideje alapembere a Honvédnak.

A Haladás egy félidőn keresztül jobban játszott a Diósgyőrnél, aztán bejött Ugrai, és ez nyerő húzásnak bizonyult, a válogatott támadó gólpasszt adott, majd gólt szerzett, és így főszerepe volt a DVTK sikerében.