Spanyolország is ott lesz a világbajnokságon

A spanyol labdarúgó-válogatott is kijutott a 2018-as oroszországi világbajnokságra, miután hazai pályán 3-0-ra legyőzte Albániát a selejtezősorozat pénteki játéknapján, az olaszok viszont csupán 1-1-es döntetlent értek el Macedónia ellen.

Az albánok elleni meccset a spanyolok Rodrigo Machado, Isco és Thiago Alcantara góljaival 11 perc alatt eldöntötték az első félidőben. Torinóban először egyértelmű fölényben volt Olaszország, amely Giorgio Chiellini góljával meg is szerezte a vezetést. A szünet után meglepetésre a macedónok játéka dominált, és a Palermo csatára, Aleksandar Trajkovski kiegyenlített. Az eredmény később nem változott, Spanyolország kijutott.

Az I csoportban a horvát válogatott – a csapatkapitány Luka Modric századik mérkőzésén – nem tudta legyőzni Finnországot (1-1), Izland viszont meglepetésre nagyon simán, 3-0-ra nyert Törökországban. Izland vezeti a csoportot, az utolsó körben Koszovót fogadja. Érik a kijutás.

Továbbra is a D csoport élmezőnye a legszorosabb, itt csak az utolsó forduló eredményei döntenek az első helyen továbbjutó és a pótselejtezős csapat kilétéről Szerbia, Wales és Írország között.

Eredmények:

Európai vb-selejtezők, 9. forduló:

D csoport:
Ausztria-Szerbia 3-2 (1-1)
Írország-Moldova 2-0 (2-0)
Grúzia-Wales 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Szerbia 18 pont, 2. Wales 17, 3. Írország 16, 4. Ausztria 12, 5. Grúzia 5, 6. Moldova 2

G csoport:
Spanyolország-Albánia 3-0 (3-0)
Olaszország-Macedónia 1-1 (1-0)
Liechtenstein-Izrael 0-1 (0-1)

Az állás: 1. (és már kijutott) Spanyolország 25 pont, 2. Olaszország 20, 3. Albánia 13, 4. Izrael 12, 5. Macedónia 8, 6. Liechtenstein 0

I csoport:
Horvátország-Finnország 1-1 (0-0)
Koszovó-Ukrajna 0-2 (0-0)
Törökország-Izland 0-3 (0-2)

Az állás: 1. Izland 19 pont, 2. Horvátország 17 (13-4), 3. Ukrajna 17 (13-7), 4. Törökország 14, 5. Finnország 8, 6. Koszovó

A kilenc selejtezőcsoportból az első helyezettek kijutnak a jövő évi oroszországi vb-re, míg a nyolc legjobb második novemberben oda-visszavágós pótselejtezőn küzd meg a négy további helyért.