A Real Madrid első gólja azért megér egy misét

Azt korábban már kielemeztük, hogy szegény Björn Kiupers holland játékvezetőt és alapvonali asszisztensét miért  hagyta cserbenh a látása a Borussia Dortmund-Real Madrid (1-3) meccsen, amikor még 0-0-nál nem ítélt büntetőt Sergio Ramos nyilvánvaló kezezését követően.

BL: a Real Madridot a játékvezető segítette győzelemhez
Védő olyan mozdulatot nem tehet a gólvonalon, mint amilyet Sergio Ramos a Dortmund elleni BL-csoportmeccs 12. percében, mégis elmaradt a büntető.

Az elmaradt Dortmund tizenegyes, a hazai vezetés helyett és után nagyjából öt perccel azonban történt egy Gareth Bale villanás, ami meghatározta a játék további képét.

Dani Carvajal nézett fel a pálya közepén és azt látta, hogy német védők kicsit elbóbiskoltak és a walesi szélső előtt szabadon hagyták a területet. Be is ívelte a tizenhatoson belülre a labdát, ahova, futtából érkezett Bale és ahogy a nagy könyvben meg van írva, röptében, bal belsővel, 14-ről a hosszú felsőbe vágta a labdát.

Bale rendesen kivette a részét a Dortmund legyőzéséből. Mint láttuk, az első gólt ő szerezte, majd a második előtt is a szélső centerezett pontosan Cristiano Ronaldo elé. Igazán jó estéje volt a walesinek!
(Nyitókép: Marvin Ibo / GES-Sportfoto / DPA)

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!