Bernd Storck: Az egész magyar focinak fontos győzelem volt ez

A magyar válogatott összességében könnyedén vette a lettek jelentette akadályt, és sima 3-1-es sikerrel javítottak az andorrai blamán.

Simán verték Dzsudzsákék a gyengécske letteket
Itt-ott voltak izgalmas pillanatok, de nem volt veszélyben a magyar győzelem Lettország ellen.

Bernd Storck elégedetten nyilatkozott a győzelem után.

Gratuláltam a játékosaimnak, nagy győzelem volt, hiszen óriási nyomás volt rajtunk. Nagyszerűen játszottunk, az első félidőben és a másodikban is tetszett a játék képe. A fordulás után hagytuk, hogy kihozzanak minket a ritmustól, de utána ismét megtaláltuk a játékunk

– fogalmazott a magyar kapitány. Hozzátette:

A szabadrúgásokat gyakoroltuk az edzéseken, minden gólt megérdemeltünk. Az egész magyar focinak fontos győzelem volt a mai. Készülünk a portugálokra, nagyon nehéz meccs lesz, megnézzük a sérülteket, de odatesszük magunkat. Szalai sérülése nem néz jól ki, nem fog tudni játszani a portugálok ellen.

Az M4 Sport szakértői a Videoton játékosát, Pátkai Mátét látták a meccs legjobbjának. A középpályás nyilatkozott is a stábnak.

A szövetségi kapitány stabil játékot kértek tőlünk, és azt hiszem ezt sikerült is megoldanunk. Végig kontroll alatt tartottuk a meccset. Az igaz, hogy mindhárom gólunkat pontrúgásból szereztük, de többször is közel álltunk az akció gólokhoz is. Először játszottam Bernd Storck válogatottjában, de nem voltam lámpalázas, mondjuk vicces is lenne 29 évesen. Annak nagyon örülök, hogy győztes meccsen, telt ház előtt térhettem vissza a nemzeti csapathoz

– értékelt Pátkai.

A meccs egyik legaktívabb embere, a ferencvárosi Varga Roland szűkszavúan nyilatkozott:

Jól futballoztunk, megérdemeltük a három pontot. Azt terveztük, hogy a széleken megpróbáljuk őket megbontani. Sikerült.

A második félidőben kétszer is óriásit védő Gulácsi Péter a szurkolóknak köszönte meg a biztatást:

Hálásabb feladat nyilatkozni, mint Andorra ellen. Sikerült végigvinni azt, amit terveztünk: agresszíven játszottunk, a nézőket magunk mellé állítottuk, köszönjük szépen a biztatást. Úgy hiszem valóban megérdemelten nyertünk. Az első félidőt uraltuk, a második félidő elején kicsit meginogtunk, de aztán hamar rendeztük a sorokat. Voltak bőven helyzeteink, és örülök, hogy ilyen játékkal tudtuk a szurkolókat megörvendeztetni.

A magyar válogatott hét mérkőzés után a B csoport harmadik helyén áll tíz ponttal. Még három meccs van hátra, a csoportelső hely már matematikailag sem elérhető, miután Svájc 3-0-ra verte hazai pályán Andorrát. A csoport másik találkozóján Portugália 5-1-re verte Ferörer-szigeteket Cristiano Ronaldo mesterhármasával.

A mérkőzés góljai:

6. perc: 1–0, Varga Roland szabadrúgásából Kádár Tamás fejel gólt

26. perc: 2–0, Dzsudzsák Balázs szögletéből Szalai Ádám bólint

40. perc: 2–1, Korhut Mihály gólpasszából Friemanis szépít

69. perc: 3–1, Dzsdzsák Balázs szabadrúgásába szerencsétlenül fejel bele Solovjovs (öngól)

Világbajnoki selejtező, B csoport, eredmények és tabella

Magyarország-Lettország 3-1
Budapest, Groupama Aréna, 20 000 néző. Vezette: Aranovszkij (ukrán)
Magyarország: Gulácsi – Bese, Guzmics, Kádár, Korhut – Nagy Á., Pátkai – Varga R. (Lovrencsics G., 86.), Stieber Z. (Elek Á., 74.), Dzsudzsák – Szalai Á. (Böde, 66.) Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Lettország: Vanins – Freimanis, Kolesovs, Gorkss, Maksimenko, Solovjovs – Indrans, Vardanjans, Kazacoks (Visnakovs, 72.) – D. Ikaunieks (Rakels, 72.), Sabala (Gutkovskis, 86.). Szövetségi kapitány: Aleksandrs Starkovs
Gólszerző: Kádár (6.), Szalai Á. (26.), Solovjovs (68. – öngól), ill. Freimanis (40.)