Óriási kapusbravúr is kellett a drámai BL-sikerhez

Kedd este egészen remek kis meccset hozott a szlovén Maribor és az izraeli Hapoel Be’er Sheva visszavágója a Bajnokok Ligája-selejtező playoffkörében. A hazai pályán játszó Maribor az első félidőben egy bombagóllal szerzett vezetést, és ahogyan arról írtunk, ez végül elégnek bizonyult számukra a Korhut Mihályt végig a pályán tudó Hapoel ellen. Összesítésben 2-2 lett a párharc, a szlovének idegenben lőtt góllal léptek tovább.

Viler győztes gólja sem volt csúnya:

Igen ám, csakhogy a Hapoel gyakorlatilag végigtámadta a hajrát, Korhut csapata odaszögezte ellenfelét a kapujához. A 90. percben meg is volt a lehetőség, ami továbbjutást ért volna, a végig nagyon aktív Anthony Nwakaeme fejelhetett közelről, és bár mindenki a kapuban látta már a labdát, a 39 éves Jasmin Handanovic (az Interből ismert Samir Handanovic unokabátyja) valami elképesztő bravúrral, reflexből kitolta azt a szögletre. Ez pedig BL-csoportkört ért.