Élő Foci

A Videoton hajszálra volt az újabb bravúrtól

Nem esett gól a Partizan-Videoton EL-selejtezőben, ezzel hajszálnyival a Vidi került közelebb a főtáblához. Kevés helyzet, sok sérülés tarkította a meccset.

Három selejtezőkör túlélése után már az Európa Liga főtáblája volt a tét a Partizan Belgrád-Videoton meccsen. Meglehetősen furcsa volt a zárt kapus meccs, ahol csak száz Vidi-drukker csinálhatott némi hangulatot.

Enyhe fölényben focizott a Partizan, de a legfontosabban, veszélyes helyzetek kialakításában alig volt különbség: az első félidőben egyetlen igazán komoly helyzetet láthattunk, Vulicevic jobbról érkező, rövid felsőbe tartó lövését védte Kovácsik. A Videoton a játékrész végén került kétszer is helyzetbe, de lövésig egyiknél sem jutott.

Túlságosan nagy iramot nem diktáltak a csapatok, cserébe kemény meccset játszottak, többször állt a játék ápolás miatt, a Vidinek tíz perc alatt kétszer is cserélnie kellett sérülés miatt.

Egy árnyalattal nagyobb nyomás nehezedett a folytatásban a fehérváriakra, de pánikolni ekkor sem kellett, legfeljebb Djurdjevic góljánál, hogy John Beaton játékvezető észreveszi-e előtte a szerb szabálytalanságát. Észrevette, maradt a 0-0.

A hajrában próbálkozott a Partizan, de pontatlan volt a kapu előtt. Az eredmény reális, a Videoton csak a sérüléseket bánhatja: a második félidőben Henty is egy húzódás miatt jött le, remélhetőleg a visszavágón játszhat, ahogy a korábban lecserélt Hadzic és Scsepovics is.

A slusszpoén a 93. percben jöhetett volna, de Pátkai Máté nyolc méterről leadott lövését bravúrral, reflexből védte Stojkovic kapus. Visszavágó jövő csütörtökön, Felcsúton.

Európa Liga, 4., utolsó selejtezőkör, első mérkőzés:

Partizan Belgrád (szerb) – Videoton 0-0
Stadion Partizana, Belgrád, v: John Beaton (skót)
Partizan: Stojkovic – Vulicevic, Ostojic, Miletic I, Jankovic (Durickovic 76.) – Jevtovic, Rádin, Miletic II, Soumah (Ilic 67.) – Djurdjevic (Jovanovic 79.), Tawamba
Videoton:
Kovácsik – Szolnoki, Fiola, Juhász, Stopira – Nego, Pátkai, Henty (Maric 75.), Hadzic (Géresi 33.) – Lazovics, Scsepovics (Szabó B. 43.)
sárga lap: Ostojic 4., Rádin 20., ill. Pátkai 23., Henty 46., Fiola 52., Szolnoki 56.
Visszavágó jövő hét csütörtökön, Felcsúton.

További eredmények:

AC Milan (olasz)-KF Shkëndija (macedón) 6-0 (3-0)
Ajax Amsterdam (holland)-Rosenborg (norvég) 0-1 (0-0)
FC Bruges (belga)-AEK Athén (görög) 0-0
Domzale (szlovén)-Olympique Marseille (francia) 1-1 (1-0)
Marítimo (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-0
Altach (osztrák)-Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 0-1 (0-0)
Ludogorec (bolgár)-Suduva (litván) 2-0 (0-0)
Panathinaikosz (görög)-Athletic Bilbao (spanyol) 2-3 (1-0)
Viitorul (román)-Red Bull Salzburg (osztrák) 1-3 (1-3)
Legia Warszawa (lengyel)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-1 (0-0)
NK Osijek (horvát)-Austria Wien (osztrák) 1-2 (1-1)
Everton (angol)-Hajduk Split (horvát) 2-0 (2-0)
Apollon Limasszol (ciprusi)-Midtjylland (dán) 3-2 (1-1)
BATE Boriszov (fehérorosz)-Olekszandrija (ukrán) 1-1 (1-1)
Dinamo Zagreb (horvát)-Skënderbeu (albán) 1-1 (0-1)
FK Krasznodar (orosz)-Crvena zvezda (szerb) 3-2 (1-0)
Hafnarfjördur (izlandi)-Braga (portugál) 1-2 (1-0)
PAOK Szaloniki (görög)-Östersunds (svéd) 3-1 (1-1)
Vardar Szkopje (macedón)-Fenerbahce (török) 2-0 (1-0)
Viktoria Plzen (cseh)-AEK Larnaca (ciprusi) 3-1 (2-1)

szerdán:
Utrecht (holland)-Zenit (orosz) 1-0 (0-0)

22:48

Itt lehetett volna a slusszpoén: Pátkai került nagy helyzetbe, az ötösről lőhetett, de Stojkovic bravúrral, reflexből védett.

22:45

Újabb pontatlan hazai akció, majd Lazovicsot vágják fel. Három perc maradt a rendes játékidőből.

22:41

Lazovics egy kavarodásban nem találja el a labdát, utána meg egy veszélytelen szöglet következik.

22:35

Az utolsó bő tíz percre egyik csapatnak sem maradt cseréje. A Partizan most próbálkozik, hogy legalább vékonyka előnyre szert tegyen a visszavágóra. Közben újabb ápolás, ezúttal Szabó marad lent.

22:30

Henty is húzza a lábát, ápolást kér. Eddig több apróság a Videotonnak kedvezett, ám a sok sérülés nagyon nem ilyen.

22:29

Djurdjevic gólt fejel, de előtte löki Fiolát, amit észre is vesz a skót játékvezető. Tehát marad a 0-0.

22:25

Bejött egy veterán klasszis, Szasa Ilic, aki megjárta már a Celta Vigót, a Salzburgot, a Galatasarayt.

22:17

Juhász fejese nem volt veszélytelen, de aztán megint a hazaiak támadnak. És jön egy újabb kőkemény belépő, ezt tudnánk nélkülözni.

22:12

Jóval határozottabban játszik a Partizan a szünet óta, Miletic I is helyzetbe kerül, de rosszul találja el a labdát. Aztán a Videoton is eljut egy szögletig egy gyors ellentámadással.

22:10

Veszélyes percek: most megint Jankovic kavar, újabb szabadrúgás, szinte ugyanonnan, mint az imént. Soumah lövése veszélyesebb már, de elkerüli a bal felsőt.

22:06

Jankovic készülődhetett hosszasan egy szabadrúgáshoz: 20-ról, majdnem középről. Aztán simán fölé tekert.

21:52

Ott folytatják, ahol abbahagyták: most Henty lép oda keményen, sárga lap, ápolás.

21:46

Megvannak a helyzetek is: előbb Juhász keveredik az ötösre, de nem bír a védőivel, majd Henty ad remek labdát Géresinek, aki azonban nem találja el. Az első félidőben nem esett gól.

21:43

Igen keményen játszanak a hazaiak, most Tawamba szaladt hátra, hogy kitegye a pályáról Stopirát. Három perc ráadás a sok ápolás miatt.

21:41

43 perc alatt két kényszerű csere a Videotonnál: most Scsepovics jön le, Szabó Bence áll be.

21:35

Csak egy-két igazi helyzet hiányzik a Videotonnak, azt leszámítva semmi nem mutatja, hogy a Partizan jobb csapat lenne. Nego szemfüles labdaszerzése után majdnem megvan a helyzet, Scsepovics ügyetlenkedte el.

21:32

Az első komoly helyzet a meccsen: Vulicevic lép meg a jobb oldalon, 18-ról megcélozza a rövid fölsőt, Kovácsik résen van.

21:30

Hadzic nem tudja folytatni, Géresi érkezik a helyére.

21:28

Ismét letámad a Partizan, de olyannyira, hogy Szolnoki lent marad. Szerencsére nem túl sokáig.

21:25

Belgrádban komoly hőség tombolt ma, ennek ellenére nincs ivószünet a meccsen. Viszont Hadzic és Miletic I összecsapása után az előbbit ápolni kell, ezt használják ki hidratálásra a játékosok. Lassan lepereg a meccs első félórája.

21:22

A száz Videoton-drukker egész jó hangulatot teremt, cserébe a csapat egy kiegyenlített meccset játszik. A játék nem túl nívós eddig, sok a pontatlanság, és most még kis ápolási szünet is lesz, mert két hazai játékos is lent maradt. Lapot kap Pátkai is.

21:14

Rádin durva szabálytalansága lapot ér, húsz perc után már két sárgája van a hazaiaknak (a 4. percben Ostojicot írták fel).

21:13

Eszéken közben vezetést szereztek a hazaiak az Austria Wien ellen, de már 1-1 az állás.

21:11

Gyurgyevics kétszer is próbálkozik lövéssel, a második, húszról veszélyesebb már.