Vb-selejtezők: félpályás góllal verték a franciákat, C. Ronaldo a portugálokat is repíti

A világbajnoki selejtezősorozat európai A csoportjában rangadót rendeztek, mivel az első helyen álló franciák a második helyen tanyázó svédekhez látogattak. A vendégek szereztek vezetést egy káprázatos góllal, Olivier Giroud lőtte ki a hosszú felső sarkot.

Ezt a találatot még hetekig mutogatni fogják.

Még a szünet előtt egyenlített Svédország, majd a 93. percben a győzelmet is megszerezték és átvették a vezetést. Toivonen félpályáról lőtt az üres kapuba, miután Hugo Lloris eladta a labdát.

Közben a Luxemburg ellen ismét magabiztosan játszó hollandok könnyedén nyertek, így ott loholnak a riválisok nyakában. És ők még kaptak egy kis fehérorosz segítséget, ők Bulgáriát verték 2-0-ra.

A B csoport legnagyobb története egyértelműen az, hogy a magyar válogatott kikapott Andorrától idegenben. Közben a riválisok közül Svájc a Feröer-szigetek otthonában, az Európa-bajnok Portugália pedig a duplázó és egy gólpasszt adó Cristiano Ronaldo vezérletével Lettországban győzött 3-0-ra. Eddig sem volt sok esély a világbajnoki kvalifikációra, most még kevesebb van.

A H csoport nagy győztese Belgium, ők ugyanis nyertek Észtországban, míg a riválisok ikszeltek egymással. A belgák előnye így négy pont a görögökkel szemben.

Eredmények – vb-selejtező, Európa, 6. forduló

A csoport:
Hollandia-Luxemburg 5-0 (2-0)
Svédország-Franciaország 2-1 (1-1)
Fehéroroszország-Bulgária 2-1 (1-0)
Az állás: 1. Svédország 13 pont (12-4), 2. Franciaország 13 (11-5), 3. Hollandia 10, 4. Bulgária 9, 5. Fehéroroszország 5, 6. Luxemburg 1