Nem semmi feladattal bízták meg Kassai Viktort

Az európai szövetség (UEFA) honlapján olvasható bíróküldés szerint Kassai Viktor vezeti a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek tán legjobban várt meccsét, a Real Madrid-Bayern München visszavágót kedden.

A legjobb magyar játékvezető munkáját Ring György és Tóth Vencel segítik, az alapvonalon Bognár Tamás és Farkas Ádám áll majd, míg a negyedik játékvezető Berettyán Péter lesz.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

A magyar bíró a BL-címvédő spanyol csapatnak eddig négyszer fújt, hazai környezetben háromszor, és mindhármat a királyi gárda nyerte. Köztük volt 2012 áprilisában a Bayern München elleni (2-1) BL-elődöntő is. A Bayernnek szintén négyszer vezetett, idegenben kétszer.

A Bajnokok Ligájában legutóbb november elején tevékenykedett Kassai, amikor a Manchester City 3-1-re legyőzte a Barcelonát a csoportkörben. Úgy látszik, miközben a Fradi le akart iratkozni Kassai Viktorról, az UEFA elismeri a munkáját, mert azért a BL-negyeddöntők legfontosabbnak tartott meccsét kapta meg.

A keddi találkozót a spanyol együttes várhatja kedvező pozícióból, miután az első mérkőzésen Münchenben 2-1-re nyert.