A 69. másodpercben hátrányban volt, de kiütéssel nyert a Tottenham

Szerda este a Southampton – Tottenham mérkőzéssel befejeződött a Premier League hétfőn kezdődő 18. fordulója. A hazaiak remekül kezdték a mérkőzést, Virgil van Dijk már a 69. másodpercben a kapuba talált (1-0). Ez volt az idei PL-szezon negyedik leggyorsabb gólja.

A korán bekapott gól után nem omlott össze a Spurs, Dele Alli az 50. angol élvonalbeli meccsén fejjel egyenlített a 19. percben (1-1). A szünetig újabb találat nem esett, utána viszont felpörögtek az események.

Előbb az 52. minutumban Harry Kane megtörte 344 perces gólcsendjét (1-2), majd hat perccel később csúnyán fölérúgott egy tizenegyest, miután a játékvezető kiállította Nathan Redmondot a hazaiaktól.

Most vagy soha. Fogadj élőben a tél legforróbb helyzeteire! Tippmixpro

Az emberelőnyben játszó Spurs a hajrában két góllal tette biztossá a győzelmét. Előbb a cserként beállt Heung-Min Son volt eredményes (1-3), majd a 87. percben Alli duplázott (1-4).

A Szentek az év utolsó napján a West Bromot fogadják, míg a Tottenham január elsején utazik a Watford otthonába.