Továbbra is veretlen és listavezető az újonc RB Leipzig

Őrzi veretlenségét és listavezető pozícióját az újonc RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokságban, ugyanis a 13. forduló szombati játéknapján házigazdaként 2-1-re legyőzte a Schalke 04 együttesét.

Remekül kezdte a mérkőzést a vendéglátó, Werner már a 2. percben a kapuba talált büntetőből (1-0). A 31. percben Kolasinac bevette Gulácsi Péter kapuját, amellyel egalizált a legutóbbi három összecsapását megnyerő gelsenkircheni alakulat (1-1).

A végeredmény a második félidő legelején alakult ki, akkor az egyenlítő találatot jegyző bosnyák hátvéd a saját kapujába talált (2-1).

Győzelmével a Leipzig megtartotta hárompontos előnyét a Bayern Münchennel szemben. Egy hét múlva papíron könnyű meccs vár Gulácsiékra, ugyanis a kieső helyen tanyázó Ingolstadt otthonába utaznak.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Eredmény – Bundesliga, 13. forduló

RB Leipzig – Schalke 04 2-1 (1-1)
Gólszerző: Werner (2. – büntetőből), Kolasinac (47. – öngól) ill. Kolasinac (31.)