Nikolics állította be a rekordot a Dortmund elleni meccsen – videó

Kedd este ritka gólgazdag mérkőzést láthatott a Signal Iduna Park népe, hiszen a Borussia Dortmund 12 gólos csatában verte (8-4) Nikolics Nemanja Legia Varsóját.

A magyar válogatott csatár a cserepadon kezdett, csatártársa, Aleksandar Prijovic már a 10. percben vezetést szerzett a vendégeknek. Nem sokáig örülhettek azonban a lengyel drukkerek, hiszen a sárga-feketék három perc alatt vágtak hármat, végül 5-2-vel fordultak a csapatok.

A második félidőben további öt gól esett, a tizenegyediket Nikolics lőtte, higgadtan rúgta be a labdát a jobb alsóba Roman Weidenfeller mellett.

A hajrában a 12. találat is összejött, így a felek átadták a múltnak az eddigi rekordot, mely tizenegy gól volt. Utóbbit a 2003-as AS Monaco – Deportivo la Coruna (8-3) meccs tartotta.

Nikolics gárdája egyben 24 találattal beállította a legtöbb kapott gól csúcsát a BL-ben, eddig egyedül a BATE Boriszov tudhatta magáénak ezt a mérsékelten dicsőséges rekordot. Ennek ellenére a lengyeleknek van még esélyük bejutni az Európa Ligába, ehhez meg kell verniük a Sportingot hazai pályán az utolsó fordulóban. A Real Madridnak szintén győznie kell a Dortmund ellen, ha a csoport élén akar végezni.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

E-csoport:
CSZKA Moszkva – Bayer Leverkusen 1-1 (0-1)
Gólszerző: Natcho (75. – büntetőből) ill. Volland (16.)

AS Monaco – Tottenham 2-1 (0-0)
Gólszerző: Sidibe (48.), Lemar (53.) ill. Kane (52. – büntetőből)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Monaco 12 pont, 2. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 7 pont, 3. Tottenham 4 pont, 4. CSZKA 3 pont

F-csoport:
Sporting – Real Madrid 1-2 (0-1)
Gólszerző: A. Silva (81. – büntetőből) ill. Varane (29.), Benzema (87.)
Kiállítva: J. Pereira (64.)

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8-4 (5-2)
Gólszerző: Kagawa (17., 18.), Sahin (20.), Dembele (29.), Reus (32., 52, 90+2.), Passlack (81.) ill. Prijovic (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolics (83.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 13 pont, 2. (és továbbjutott) Real Madrid 11 pont, 3. Sporting 3 pont, 4. Legia 1 pont

G-csoport:
Leicester City – Club Brugge 2-1 (2-0)
Gólszerző: Okazaki (5.), Mahrez (30. – büntetőből) ill. Izquierdo (52.)

FC Köbenhavn – FC Porto 0-0 (0-0)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Leicester City 13 pont, 2. FC Porto 8 pont, 3. FC Köbenhavn 6 pont, 4. Club Brugge 0 pont

H-csoport
Sevilla – Juventus 1-3 (1-1)
Gólszerző: Pareja (9.) ill. Marchisio (45+2. – büntetőből), Bonucci (84.), Mandzukic (90+4.)
Kiállítva: Vazquez (36. – Sevilla)

Dinamo Zagreb – Olympique Lyon 0-1 (0-0)
Gólszerző: Lacazette (72.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Juventus 11 pont, 2. Sevilla 10 pont, 3. Olympique Lyon 7 pont, 4. Dinamo Zagreb 0 pont