A csereemberek szállították a győzelmet a Mainznak

Az Európa Liga csoportkörének második fordulójában a Mainz a Qabala otthonában lépett pályára. Kifejezetten szórakoztató mérkőzést játszott a két csapat, mindkét együttes vezetett, végül a csereemberek szállították a győzelmet a németeknek.

Yoshinori Muto a 41. percben egy szép támadás végén lőtte ki a bal alsó sarkot. (0-1) A második félidőben Ruslan Gurbanov egyenlített tizenegyesből, majd Szergej Zenjov gólja már a vezetést jelentette az azeri együttesnek. (2-1)

A 67. percben Martin Schmidt kettős cserére szánta el magát, milyen az élet, éppen a két bevetett játékos köszönt be. Jhon Cordoba egy szöglet után villant, Levin Öztunali pedig szép cselek után lőtte ki a bal alsót. (2-3)

A Mainz első győzelmét aratta a csoportkörben, Fabian Freiék négy pontot gyűjtöttek eddig, a következő körben a belga Anderlecht csapatát fogadják.

Európa Liga, csoportkör, 2. forduló, végeredmények:

Qabala – Mainz 2-3 (0-1)
G: Gurbanov 57. – büntetőből, Zenjov 62., illetve Muto 41., Cordoba 68., Öztunali 78.

Asztana – Young Boys 0-0