A futballtörténelem egyik legnagyobb fordítását mutatta be a Zenit

A labdarúgó Európa Liga D csoportjának első körében a orosz Zenit Szentpétervár az izraeli Maccabi Tel-Aviv otthonába látogatott. A hazaiak a mérkőzés nagy részében uralták a találkozót, 70 perc játék után már 3-0-ra vezettek. Utána azonban a futballtörténelem egyik legnagyobb fordítását mutatta be Huszti Szabolcs korábbi kenyéradója.

A 77. percben előbb Kokorin szerzett gólt, majd a Dasa két perc alatt kapott két sárgát, így mehetett idő előtt zuhanyozni. Ezt követően pedig megfordította a mérkőzést a Zenit. Mak a 84., Giuliano a 86., Djordjevic pedig a 92. percben talált be, így 3-4 lett a mérkőzés vége.

Érdemeikből semmit sem von le, hogy tíz percet emberelőnyben futballoztak. A mai labdarúgásban negyedóra alatt négy gólt szerezni borzasztóan nehéz, még egy jóval gyengébb képességű csapat ellen is. A Maccabi pedig nem gyengébb képességű, ezt bizonyították az első 75 percben.