Ciki: hazai pályán kapott ki az újonctól a Barca

A spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulója előtt nagyon sokan már elkönyvelték a címvédő FC Barcelona újabb győzelmét, miután rápillantottak a párosításra. Luis Enrique fiai ugyanis hazai pályán fogadták az újonc Deportivo Alavés együttesét, akik az előző két meccsen két pontot zsebeltek be.

A hétközi dél-amerikai vb-selejtezők, valamint az azt követő rengeteg utazás miatt Lionel Messi és Luis Suárez is a kispadon kezdte az összecsapást, a nagy hármasból egyedül Neymar volt ott az első perctől a gyepen. A brazil mellé még Arda Turan, valamint a Valenciától megszerzett Paco Alcácer került be a támadósorba.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően kezdődött, a katalánok már az első perctől hatalmas mezőnyfölényt alakítottak ki, de ez helyzetekkel nem párosult. A 39. percben aztán jött az első pofon, egy bal oldali beadást követően Deyverson perdített a kapuba (0-1), Jasper Cillessennek nem volt esélye a hárításra.

A Barca-hívek rögvest a fordulás után megnyugodhattak, a 46. percben egy szöglet után Jérémy Mathieu fejelt a kapu jobb sarkába hat méterről (1-1). Ráadásul az egyenlítés után nem sokkal érkezett a pályára Messi és Andrés Iniesta is.

Viszont újabb hazai gól nem érkezett, ellenben Alavés-találat igen. A 65. percben két Barca-védő szerencsétlenkedése után Ibai Gómez került helyzetbe, ő pedig hét méterről, senkitől sem zavartatva kilőtte a bal alsót (1-2).

A hátralévő szűk félórában a vendégek leparkolták a buszt a saját kapujuk előtt, és végül meg is úszták újabb kapott gól nélkül.

A további szombati mérkőzéseken a Villarreal idegenben nyert a Málaga ellen idegenben, míg a Sevilla úgy verte 2-1-re a Las Palmast, hogy a 88. percben még hátrányban volt. Az Atlético egy négyest gurított a második félidőben Vigóban, míg a Real simán megverte az Osasunát.