Jakabfiék drámai csatában bukták el a BL-döntőt

Jakabfi Zsanett (jakabfi zsanett, )

Csütörtök este rendezték a női Bajnokok Ligája döntőjét Reggio Emiliában.

Jakabfi Zsanett kezdőként lépett pályára a Wolfsburgban és egy esetleges győzelem után beérte volna Puskás Ferencet a megnyert BL-döntők tekintetében. Neki is ez lett volna a harmadik 2013 és 2014 után.

Nem kezdődött jól a mérkőzés a német csapat számára, hiszen a Lyon már a 12. percben vezetést szerzett Ada Hegerberg révén. (0-1)

A Wolfsburg szenvedett támadásban, a 88. percig mindössze egyszer találták el a kaput, másodszor viszont már gól is született a próbálkozásból. Alexandra Popp egyenlített az utolsó pillanatban, (1-1) így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban újabb gól már nem született, úgyhogy tizenegyesekkel dőlt el a trófea sorsa.

A lyoniak voltak higgadtabbak a büntetőknél, így a francia csapat nyerte a női Bajnokok Ligája 2015-16-os kiírását.