6-1-re vezettek a 72. percben, 6-8 lett a vége

Mindenki Welbeck utolsó másodperces győztes góljáról illetve Messi és Suárez zseniális tizenegyeséről beszélt a vasárnapi futballdömping után, holott az ausztrál Gold City Coast FC a futballtörténelem egyik legőrültebb feltámadását produkálta.

A másodosztályú csapat egy felkészülési torna helyosztóján a harmadik ligás Holland Park Hawks ellen lépett pályára és a szünetben már 4-1-re kikapásra állt.

A hátrányuk tovább duzzadt a szünet után, a 63. percben már 6-1 állt az eredményjelzőn.

Valószínűleg már a világon mindenki elkönyvelte volna a Hawks győzelmét, de nem a Gold City. A 72. perctől a rendes játékidő végéig öt gólt szereztek és hosszabbításra mentették a találkozót.

A kétszer 15 perces ráadásban aztán még kettőt rámoltak ellenfelük kapujába és 8-6-os győzelmükkel ők végeztek a harmadik helyen.

A meccs hőse az a Lyndon Dykes volt, aki csereként beállva négyszer talált be.