A Fekete Macskák csúnyán megkarmolták a Unitedet

Két furcsa gól is kellett az MU vereségéhez.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának nyitómérkőzésén a tabella utolsó előtti helyén álló Sunderland otthonába látogatott az ötödik pozícióban tanyázó Manchester United gárdája.

Szinte el sem kezdődött a mérkőzés, máris hátrányban volt Louis van Gaal csapata. Egy bal oldali szabadrúgást a januárban igazolt Wahbi Khazri ívelt középre, egyik csapattársa elengedte, így a labda érintés nélkül került a hosszú alsóba (1-0). Amennyiben így akarta akkor zseniális, ha nem, akkor szerencsés.

A félidő hajrájában egalizált a United, egy átlövés után kijött a labda a kapusról, Anthony Martial pedig leheletfinom mozdulattal emelt a hálóba (1-1).

A fordulás után többet birtokolta a labdát a manchesteri, de több lövéssel a Fekete Macskák próbálkoztak. Az erőfeszítéseik a 82. percben eredményeztek gólt, akkor egy szöglet után Lamine Kone fejelt kapura, a gólvonalon álló Anthony Martial lábáról pedig David de Gea hátára pattant a labda, onnan pedig a kapuba (2-1).

Győzelmével a Sunderland pontszámban beérte a szintén kieső helyen álló Norwich City együttesét. A United az ötödik, hátránya hat pont az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Manchester City mögött.