AC Milan's French forward Mbaye Niang celebrates after scoring a goal during the Serie A football match between AC Milan and Inter Milan at the San Siro Stadium in Milan on January 31, 2015.  / AFP / GIUSEPPE CACACE

Derby della Madonnina: sima volt a milánói rangadó

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2016. 02. 01. 08:39

Vasárnap este a San Siróban csapott össze az AC Milan és az Internazionale, a két örök rivális.

A pályaválasztó piros-feketék bő fél óra elteltével szerezték meg a vezetést, Alex egy szabadrúgás után bólintott közelről a kapuba.

Ezt követően egészen a 70. percig nem történt lényeges eseményen a derbin, ekkor büntetőhöz jutott az Inter, Icardi viszont nem tudta gólra váltani a lehetőséget.

A kihagyott tizenegyes hamar megbosszulta magát, Bacca három perccel később megduplázta a Milan előnyét.

Szűk negyed órával a lefújás előtt végleg eldőlt a három pont sorsa, Niang először még a kapusba lőtte ziccerénél a labdát, a kipattanónál viszont már nem hibázott.

A Milan immár négy meccse veretlen, az Inter pedig négy találkozó óta nyeretlen a Serie A-ban.