Newcastle United's Dutch midfielder Georginio Wijnaldum celebrates after scoring his fourth goal, Newcastle's sixth, during the English Premier League football match between Newcastle United and Norwich City at St James' Park in Newcastle-upon-Tyne, north east England, on October 18, 2015. Newcastle won the game 6-2. AFP PHOTO / LINDSEY PARNABY

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Wijnaldum négyet, a Szarkák hatot lőttek

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 10. 18. 19:25

Először nyert a Newcastle a bajnokságban.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) kilencedik fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Newcastle United négygólos győzelmet aratott a Norwich City ellen.

A találkozó első gólját Georginio Wijnaldum szerezte az első negyedóra végén, a holland középpályás további három alkalommal vette be John Ruddy kapuját. Dieumerci Mbokani hat perccel később még válaszolt. A Kanárik még 3-2-re is feljöttek az első félidőben.

A második játékrész során már csak a Szarkák voltak a pályán, magabiztos sikerüknek köszönhetően az első győzelmüket aratták a bajnokságban. A gárda ezzel minden bizonnyal megmentette a rengeteget kritizált menedzser, Steve McClaren állását.

Eredmény – Premier League, 9. forduló

Newcastle United – Norwich City 6-2 (3-2)
Gólszerző: Wijnaldum (14., 26., 66., 85), A. Pérez (33.), Mitrovic (64.) illetve Mbokani (20.), Redmond (34.)