Szenvedve jutott ki a világbajnok, megint Lewandowski döntött

A Bayern csatára tizenöt gólt szerzett a selejtezők során. Írország és Dánia készülhet a pótselejtezőre.

Vasárnap este sem maradtunk Eb-selejtezők nélkül, a D csoportban is befejeződtek a küzdelmek. Németországban abban a tudatban léphetett pályára Lipcsében Grúzia ellen, hogy már egy döntetlennel is biztos továbbjutó. A vendégek nagyon jól tartották magukat az egész mérkőzésen, igaz Marco Reus egy félidő alatt lezárhatta volna a mérkőzést.

A fordulás után pár perccel Thomas Müller értékesített egy büntetőt (1-0), sokáig azonban nem tartott a világbajnok vezetése. Jaba Kankava egy nagy bombával egalizált (1-1). Ezek után még kettőt is kaphattak volna a vendéglátók, Max Kruse a 79. percben azonban végleg eldöntötte az összecsapás sorsát (2-1). Győzelmének köszönhetően a Nationalelf csoportgyőztesként jutott ki Franciaországba.

Az este rangadóját Varsóban rendezték, ahol Lengyelország Írországgal csapott össze. Mindkét válogatott 18 ponttal állt, a döntetlen a lengyeleknek jelentette volna az automatikus kijutást.

A hazaik nem bízták a véletlenre, a 12. percben Gregorz Krychowiak lőtt szép gólt a jobb alsóba (1-0). Akárcsak Lipcsében, itt sem vezetett sokáig az otthon játszó csapat. Egy hosszú indítás után a németek ellen győztes gólt szerző Shane Long fejét lerúgták, a megítélt büntetőt Jonathan Walters értékesítette (1-1). Navalka mester fiai még a szünet előtt visszavették a vezetést. Robert Lewandowski megszerezte a selejtezők során a tizenharmadik gólját, miután tizenkét méterről a kapuba fejelt (2-1).

A Bayern München gólvágója a hatodik egymást követő mérkőzésén a tizenötödik gólját jegyezte, amellyel a házigazda egyenes ágon kijutott a kontinensviadalra.

A csoport harmadik, de már tét nélküli összecsapásán Skócia Steven Fletcher mesterhármasának is köszönhetően 6-0-ra nyert Gibraltár ellen.

Vasárnap így Németország, Lengyelország, Románia és Albánia kvalifikálta magát egyenes ágon a jövő évi Európa-bajnokságra. Írország és Dánia a novemberi pótvizsgán még kivívhatja az indulási jogot.

Eredmény – Labdarúgás, Eb-selejtező

D csoport:
Németország – Grúzia 2-1 (0-0)
Gólszerző: Müller (50. – büntetőből), Kruse (79.) illetve Kankava (53.)

Lengyelország – Írország 2-1 (2-1)
Gólszerző: Krychowiak (13.), Lewandowski (42.) illetve Walters (16. – büntetőből)
Kiállítva: O’Shea (90+2.)

Gibraltár – Skócia 0-6 (0-2)
Gólszerző: Martin (25.), Maloney (39.), Fletcher (52., 56., 85.), Naismith (90+1.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Németország 22 pont, 2. (és továbbjutott) Lengyelország 21 pont, 3. (és pótseljetezőre kényszerül) Írország 18 pont, 4. Skócia 15 pont, 5. Grúzia 9 pont, 6. Gibraltár 0 pont

Korábban játszották:

F csoport:
Görögország – Magyarország 4-3 (1-1)
Gólszerző: Stafilydis (5.), Tachtsidis (57.), Mitroglou (79.), Kone (86.) illetve Lovrencsics (26.), Németh (55., 75.)

Feröer-szigetek – Románia 0-3 (0-2)
Gólszerző: Budescu (4., 45+1.), Maxim (83.)

Finnország – Észak-Írország 1-1 (0-1)
Gólszerző: Arajuuri (87.) illetve Catchart (31.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Észak-Írország 21 pont, 2. (és továbbjutott) Románia 20 pont, 3. (pótselejtező vagy legjobb harmadik) Magyarország 16 pont, 4. Finnország 12 pont, 5. Feröer-szigetek 6 pont, 6. Görögország 6 pont