Drámai végjátékban dőlt el a 215. Újpest-Fradi

Már a harmadik percben vezetést szereztek a lilát, de a hajrában jött Böde Dani.

Szenzációs formában kezdte a szezont Thomas Doll együttese, amely mind a hét bajnokiját megnyerte a válogatott szünet előtt. Az Újpest már kevésbé rajtolt jól, a lila-fehérek két győzelem mellett négyszer ikszeltek és egy vereségük is volt az örökrangadót megelőzően.

Sokáig nem kellett várni az első gólra a derbin, a harmadik percben az első hazai szögletnél Diagne emelkedett teljesen üresen és magabiztosan bólintott a kapuba (1-0).

A szünetig nem talált fogást az újpesti védelmen a Fradi, a hazaiak elsődleges célja pedig innentől már az eredmény tartása volt.

A térfélcserét követően egyre nagyobb nyomás nehezedett a lilákra, de az egyenlítés nem akart összejönni a zöld-fehéreknek.

Már az utolsó negyed órában jártak a felek, amikor Leandro bal oldali beadásába Böde tette bele a fejét, a labda pedig védhetetlenül pattant a bal alsóba (1-1).

Szinte mindenki elkönyvelte, hogy pontosztozkodás lesz a vége, a rendes játékidő utolsó percében azonban ismét Böde villant. A center Sesták beadása után félollózva továbbította a labdát a kapufa segítségével a gólvonal mögé (2-1).

A lefújásig nem érkezett válasz újpesti részről a második ferencvárosi találatra, így mindhárom pontot begyűjtötték a zöld-fehérek a 215. derbin.

Az FTC csaknem fél évszázada kezdtek ilyen jól, mint most: nyolc győztes mérkőzést számláló bajnoki rajtot legutóbb 48 éve, 1967-ben ünnepelhettek.

Eredmény – OTP Bank Liga, 8. forduló:

Újpest-Ferencváros 1-2 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, vezeti: Kassai Viktor

Újpest: Balajcza – Heris, Litauszki, Kálnoki Kis, Mohl D. – Szankovics, Balogh B. – Hazard (Nagy G., 59.), Balázs B. (Nagy T., 72.), Andrics (Filkor, 57.) – Diagne. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez – Gera, Nagy Á. (Sesták, 65.) – Varga R. (Radó, 59.), Hajnal, Lamah – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

Gólszerző: Diagne (3.) illetve Böde (78.)

Sárga lap: Mohl (38.), Kálnoki Kis (68.) illetve Nalepa (56.), Dilaver (75.), Ramírez (90.)

2. FÉLIDŐ

93. PERC: Vége, nincs tovább! 2-1-re győzött a Ferencváros, amely így továbbra is százszázalékosan listavezető.

91. PERC: Kettő perc a hosszabbítás.

90. PERC: GÓÓÓÓL! Sesták emelt lágyan a hosszúra, Böde pedig habozás nélkül félollózótt, a laszti pedig a kapufa érintésével a hálóban kötött ki. 1-2.

88. PERC: Leandro késett el egy belépővel, neki is járt a sárga.

87. PERC: Böde fordult kapura és lőtt a 16-os előteréből, csak centiket tévedett a Fradi centere.

86. PERC: Egy szöglet után pattant Heris elé a labda, a légiós viszont éles helyzetből fölé bombázott.

85. PERC: Ajtó-ablak ziccerbe kerülhetett volna az Újpest, Diagne átadását viszont az utolsó pillanatban lekapcsolta Leandro.

83. PERC: Busait tartóztatta fel lesen a partjelző.

81. PERC: Harris vágtatott magára hagyatva a Fradi kapuja felé, majd jó messziről tüzelt legalább ennyire pontatlanul.

78. PERC: GÓÓÓÓL! Leandro hajszál pontos beadását Böde továbbította a hosszú alsóba! 1-1.

77. PERC: Busai is kap negyed órát Dolltól, Ramíreznek ért véget a meccs.

75. PERC: Dilavernek is felmutatja Kassai a sárgát.

72. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét Vignjevic: Balázs le, Nagy Tibor be.

71. PERC: Eldönthette volna a három pont sorsát az Újpest egy kontra végén, de Diagne önző volt és maga vállalkozott, sikertelenül.

70. PERC: Radó ápolása után újra útján a labda.

68. PERC: Kálnoki Kis állította meg szabálytalanul Radót, övé a második újpesti sárga kártya.

65. PERC: Nagy Ádám kocog a kispadhoz, Sestákot küldi harcba a zöld-fehérek német mestere.

62. PERC: Egyértelműen rákapcsolt a Fradi a szünet után, az újpestiek pedig a biztonságot tartják szem előtt.

59. PERC: Újabb cserék, ezúttal mindkét oldalon: Doll Vargát hívta le és Radót küldte pályára, míg hazai oldalon Hazard hagyta el a játékteret és Nagy Gábor kapott lehetőséget.

57. PERC: Itt az első csere, Andrics helyén Filkor folytatja.

56. PERC: Nalep sárgul be a ködben.

55. PERC: Hajnal tálalt Vargához, aki érthetetlen módon Balajczához gurított.

54. PERC: Mi maradt ki, atyaég! Gera sprintelt az alapvonalig majd emelt a teljesen üresen érkező Böde elé, akinek négy méterről nem sikerült gólra váltani az akciót.

51. PERC: Robbannak a pirotechnikai eszközök az újpesti ultrák szektorában, miközben az MLSZ-t szidó rigmusokat skandálják.

48. PERC: Ramírez beadását Lamah továbbított a kapu felé, egyenesen Balajcza ölébe.

46. PERC: Folytatódik a meccs.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Kassai nem hosszabbít, egy félidő után 1-0-ra vezet az Újpest.

43. PERC: Ismét Hajnal egy sarokrúgással, ebből sem alakult ki komolyabb veszély a kapura.

42. PERC: Diagne verekedte át magát a ferencvárosi védők hadán, ám a lövésnél lecsúszott a csukájáról a labda.

40. PERC: Balogh balosánál kellett nagyon figyelnie Dibusznak, mert bizony befért volna a bőr a jobb alsóba.

38. PERC: Mohl csúszott oda páros lábbal Vargának, Kassai teljesen jogosan mutatja fel neki a sárgát.

37. PERC: Hajnal szögleténél Böde ugrott a legmagasabbra, de fejese csak felülről érintette a hálót.

35. PERC: Balázs tekert középre állított helyzetből, az érkező Kálnoki Kis pedig nyakán egy hátvéddel bólintott fölé.

33. PERC: Harris próbálkozott távolról, a játékszer a lezárt szektorban landolt.

31. PERC: Végre valami! Andric sarkalt Diagne elé, aki időt vesztett a labdaátvétellel, így lökete elakadt a blokkoló védőben.

27. PERC: Nem rágják le a körmüket az izgalomtól a nézők, a mezőnyben folyik a játék. Öt meccset egyébként már lejátszottak ebben a fordulóban, ezekről ide kattintva olvashat bővebben.

24. PERC: Újabb vendég szabadrúgás, ezúttal a büntetőterület csücskétől, de Hajnal ívelése egy újpesti bekket talált meg.

20. PERC: A Fradi egyelőre nem találja a rést a lilák védelmén, Böde nem sokszor ért még labdába.

17. PERC: Diagne cselezte ki saját magát az alapvonalnál, Dibusz végezhetett el kirúgást.

14. PERC: Balogh erőtlen lövése gurult el a bal kapufa mellett.

13. PERC: Ismét Dilaver főszerepben, Heris elől mentett az ötös vonalánál.

11. PERC: Balogh löbbölt a 16-oson belülre, Dilaver játszi könnyedséggel bólintotta ki a lasztit a mezőnybe.

9. PERC: Varga került a védők mögé egy jó ütemű kiugratás révén, de átadása már pontatlan volt a kapu előterében gólra éhesen ólálkodó Bödéhez.

5. PERC: Hajnal szabadrúgását könnyen hatástalanítják a hazai védők.

3. PERC: GÓÓÓL! Vezet az Újpest, Diagne csúsztatott Dibusz kapujába egy szöglet után. 1-0.

1. PERC: Elkezdődött a rangadó.

Előzetes Thomas Doll együttese – amely az előző idényt is hozzászámítva a legutóbbi 27 bajnoki találkozóján nem kapott ki, győzelmi szériája pedig tíz mérkőzés óta tart – sorozatban nyolcadik sikerét arathatja, ilyen bajnoki rajtra legutóbb 48 évvel ezelőtt, 1967-ben volt példa a zöld-fehérek életében.

Az újpestiek nem készülhettek túl jó előjelekkel a meccsre, ugyanis a legutóbbi fordulóban, a Diósgyőr otthonában az utolsó pillanatokban kaptak ki, ezzel megszakadt a csapat 13 mérkőzésből álló veretlenségi sorozata.

A Szusza Ferenc Stadionban tizenegyezer néző tekintheti meg az összecsapást, a hazai drukkerek egyelőre 6200 jegyet vásároltak meg, míg a vendégek részére 1250 belépőt biztosítottak. Ugyanakkor, az FTC ultrái továbbra sem buzdítják csapatukat a stadionban – mivel a klubvezetés, illetve a vénaszkenner ellen tüntetnek -, ezért a Megyeri út közelében óriáskivetítőn követik majd figyelemmel az összecsapást – írja az MTI.