Cicaharc, két piros és egy mulatságos műesés az olasz-bulgáron

Nem csak a labdarúgásról szólt a vasárnapi Eb-selejtező Palermóban.

Olaszország legjobbjai annak tudatában léphettek pályára tegnap este, hogy amennyiben kikapnak Bulgáriától, úgy a selejtező utolsó két fordulójában kaparniuk kell majd az Eb-részvételért.

Pár perccel a kezdő sípszót követően máris tizenegyeshez jutottak az itáliaiak, a könyörtelen ítéletvégrehajtó pedig De Rossi volt. Ez rendesen be is tett a meccsnek, a bulgárok alig-alig értek fel a hazai kapu elé, Antonio Conte fiainak pedig teljesen megfelelt ez az eredmény.

Candreva még az első félidőben össze akart hozni még egy büntetőt csapatának, de sajnos nem szólt neki senki, hogy ehhez szabálytalanságot kell elkövetnie az ellenfélnek, az nem elég, hogy nagyot visítva feldobja magát a 16-oson belül.

A szünet után Mitsanki és De Rossi bajsza akadt össze: előbbi rátaposott a földön fekvő olasz sípcsontjára, aki – heves vérmérsékletéből adódóan – azonnal visszarúgott. Jött az orosz Karasev, a Collina-hasonmás játékvezető és mindkettejüknek felmutatta a piros színű lapot.

Az esti meccseken egyébként Belgium győzött, ezzel Wales még nem Eb-résztvevő, ellenben Izlanddal, amely története során először lehet ott a kontinensviadalon.

Eredmények – Eb-selejtező, 8. forduló:A csoport:
Izland-Kazahsztán 0-0
Lettország-Csehország 1-2 (0-2)
Törökország-Hollandia 3-0 (2-0)
A csoport állása: 1. Izland 19 pont (15-3), 2. Csehország 19 (16-10), 3. Törökország 12, 4. Hollandia 10, 5. Lettország 4, 6. Kazahsztán 2