Portugal's forward Cristiano Ronaldo (L) vies with France's defender Raphael Varane during the Euro 2016 friendly football match Portugal vs France at the Jose Alvalade stadium in Lisbon on September 4, 2015.  France won 0-1. AFP PHOTO/ FRANCK FIFE

Dzsudzsák korábbi klubtársa okozta CR-ék vesztét

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 09. 05. 08:21

Felkészülési mérkőzésen csapott össze egymással Portugália és Franciaország Lisszabonban.

Mivel Franciaország a jövő évi Európa-bajnokság házigazdája, így a gall válogatottnak nem kell selejtezőt játszania. Az UEFA viszont korábban úgy döntött, hogy a rendező is részt vesz a kvalifikációban, de az eredményei nem számítanak.

Ennek értelemében Didier Deschamps együttese az egyetlen ötös csoportba kapott besorolást Portugália, Dánia, Örményország, Szerbia és Albánia mellé. A kiírásnak megfelelően a franciák mindig az aktuális szabadnapossal játszanak. Pénteken ez a válogatott a Cristiano Ronaldo vezette portugál csapat volt.

Az első félidőben sok minden nem történt, inkább mezőnyjáték folyt a pályán. A második játékrészben már aktívabb volt a vendég gárda, hatszor is kaput találta, míg a hazaiak az egész meccs alatt csupán egyszer. A hat próbálkozásból egy be is akadt.

Dzsudzsák Balázs
korábbi klubtársa, a most már az Olympique Lyon csapatát erősítő Mathieu Valbuena öt perccel a beállítása után, a 85. minutumban parádés szabadrúgásgólt lőtt.

Ronaldo 67 percet töltött a pályán, a franciák pedig két vesztes meccs (Albánia és Belgium) után győztek újra.