BL: kazah csoda, drámai hajrá Moszkvában

Sport24
Sport24

2015. 08. 26. 22:50

Történelmi tettre készült az FC Astana labdarúgócsapata a ciprusi APOEL Nicosia otthonában. A kazah csapat az odavágón 1-0-ra győzött, de akár már ott is lerendezhették volna a továbbjutás kérdését.

A második mérkőzésen nagyon bekezdett a ciprusi csapat, rengeteget birtokolták a labdát, sokat lőtt kapura. A 37. percben Luis Leal a kapufát találta el, de a vendégek előtt is adódtak ígéretes lehetőségek.

A második féildőben tovább nyomott az APOEL, amelnyek meg is lett az eredménye. A korábbi Újpesten is megforduló Foxi szabálytalansága után megítélt szabadrúgást Semir Stilic védhetetlenül csavarta a jobb pipába (1-0).

Bár ekkor még hosszabbításra állt a párharc, az Astana nem akart túlórázni és hat perccel a rendes játékidő vége előtt bevágta a ciprusiak számára végzetes, továbbjutást érő találatot (1-1).

Fotó: Europress fotóügynökség

A Sporting hiába nyert Lisszabonban a CSZKA Moszkva ellen, nem dőlhetett hátra, a 2-1 ugyanis az egyik legveszélyesebb eredmény az oda-visszavágós párharcokban.

Az első 45 perc során kiegyenlített játék folyt a pályán, a 37. percben nagy lépest tett a portugál csapat a főtábla felé. Joao Pereira nagyszerű átadása után Teofilo Gutierrez lőtt a kimozduló Akinfeev mellett a hosszúba (0-1). Persze nem adta fel a moszkvai együttes, négy perccel a második félidő kezdete után Doumbia egy kavarodás után kiegyenlített (1-1).

Húsz perc sem volt hátra már a mérkőzésből, amikor Doumbia másodszor is eredményes volt, így összesítésben 3-3-ra álltak a felek (2-1).

Az utolsó pillanatok rengeteg izgalmat tartogattak. Bár a Sporting egyenlített, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt, majd nem sokkal később a moszkvaiak Musa révén a BL-főtáblára verekedték magukat (3-1).

Leverkusen's Swiss forward Admir Mehmedi (covered) celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League playoff football match between Bayer Leverkusen and SS Lazio, in Leverkusen, western Germany, on August 26, 2015.  AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ Fotó: Europress fotóügynökség

A szerdai nap slágermeccse a Leverkusen-Lazio összecsapás volt. Az olasz fővárosban minimális előnyt szerzett a római klub, de a játék képe alapján a Gyógyszergyáriak már ott is nyerhettek volna.

A visszavágón már a meccs elején előnybe kerülhetett volna a Lazio, de Felipe Anderson kísérletét reflex mozdulattal védte Leno. Egyre jobban átvette a játék irányítását a német csapat, Kiessling kapufájánál még megúszta, az olasz gárda. A 40. percben viszont már Berisha sem tudott segíteni. Calhanoglu közvetlen közelről passzolt be egy kipattanót (1-0).

Roger Schmidt csapat ott folytatja a fordulást követően, ahol a szünet előtt abbahagyta. A 48. percben Mehmedi csavart nagyszerűen a jobb felsőbe (2-0).

A folytatásban Mauricio nyolc perc alatt két sárgát is begyűjtött, amit Bellarabi hajrában szerzett góljával ki is használt a Bayern és magabiztosan jutott a legjobb 32 közé (3-0).