Búcsúzott a Basel, svéd csapat a BL-főtáblán

Sport24
Sport24

2015. 08. 25. 22:42

Minimális előnnyel várhatta a visszavágót a Celtic a Malmö ellen, a skót gárda ugyanis 3-2-re legyőzte hazai környezetben svéd riválisát.

Remek tempóban kezdődött a mérkőzés, mindkét együttes tudott veszélyt kialakítani az ellenfél kapuja előtt, a gólcsend pedig meg is tört a játékrész derekán. Egy hazai szöglet után Rosenberg stukkolt a hálóba, és így máris a Malmö állt továbbjutásra.

A szünet után ismételten betalált a vendéglátó: Boyata volt ügyetlen és a saját kapusát átverve duplázta meg a svédek előnyét, amire már nem is volt válasza a Celticnek, amely így az Európa Ligában folytathatja.

Fotó: Europress fotóügynökség

Paulo Sousa két korábbi együttese, a Basel és a Maccabi Tel Aviv múlt héten 2-2-es döntetlenre végzett Svjájcban, így ott sem dőlt el semmi egy kör után.

A második meccsen a vendég Basel szerezte meg a vezetést még az első negyed órán belül egy óriási szabadrúgásgóllal, de sokáig nem örülhettek, Zehavi ugyanis bő tíz perccel később egalizált.

A hátralévő időben egyik fél sem tudott túljárni a másik eszén, így idegenben lőtt góllal az izraeli klub lesz ott a BL főtábláján.

Basel's Swiss forward Breel Embolo (L) vies with Maccabi's Israeli midfielder Eytan Tibithe UEFA Champions League playoff football match second leg between FC Basel and Maccabi Tel Aviv at the Bloomfield Stadium in Tel Aviv on August 25, 2015. AFP PHOTO/MENAHEM KAHANA Fotó: Europress fotóügynökség

A Shakhtar Donyeck hat nappal ezelőtt megkönnyítette a saját dolgát, hisz a Rapid Wien vendégeként tudott győzni egy egygólos összecsapáson.

A visszavágó első félidejében potyogtak a találatok. Marlos góljával még az ukránok kerültek előnybe a 10. percben, a 27. percben pedig már úgy állt 2-2 az eredményjelzőn, hogy az osztrák csapat fordított és Gladkyjnak köszönhetően egyenlített a Donyeck.

A térfélcserét követően nem találtak fogást a másikon az együttesek, így 3-2-es összesítéssel a Shakhtar szerepel majd a legjobb 32 között a legrangosabb európai kupasorozatban.