Stieber álomgóljával győzött a válogatott Finnországban

stieber zoltán (Array)

Dárdai Pál együttese egy hajrában szerzett találattal gyűjtötte be mindhárom pontot Helsinkiben, az Európa-bajnoki selejtező hatodik fordulójában.

A találkozót megelőzően Dárdai Pál többször is hangoztatta, hogy győzelemre játszik majd a válogatott Finnországban, mivel a görögök ellen megszerzett pontnak így lenne igazán értéke.

Remekül kezdték a mieink a rangadót, az első játékrész derekán tulajdonképpen kapujához szögeztük a finn csapatot, de Gera fejesénél és Stieber lövésénél is nagy bravúrral tudott hárítani Hradecky.

A folytatásban feljavult a hazai válogatott játéka, bár komolyabb ziccert nem tudtak kialakítani Király kapuja előtt, a szünetre pedig gól nélküli döntetlennel vonulhattak a felek.

A térfélcserét követően egyre veszélyesebben kezdtek futballozni a kék-fehérek, de a magyar csapat védelme remekül állta a sarat és sikerült átvészelni a hullámvölgyet.

A hajrában Dzsudzsák lódult volna meg egy kontrával, de lerántották és szabadrúgással jöhettünk. A Dinamo Moszkva szélső tekerte középre a lasztit, amit felfejeltek a finn bekkek, a lehulló labdát pedig Stieber bombaerővel lőtte a rövid felső sarokba, így megszereztük a vezetést.

A hátralévő percekben nem sikerült reagálni a vendéglátóknak a bekapott gólra, így mindhárom pontot megszereztük Helsinkiben és hét pontra leszakítottuk az északi országot magunktól.

Eredmény – Eb-selejtező, 6. forduló:

Finnország-Magyarország 0-1 (0-0)
Helsinki, Olimpiai Stadion, vezeti: Jug (szlovén)

Finnország: Lukas Hradecky – Kari Arkivuo, Markus Halsti, Niclas Moisander, Jukka Raitala – Sakari Mattila (Pohjanpalo, 85.), Tim Sparv, Perparim Hetemaj – Kasper Hämäläinen, Roman Eremenko – Teemu Pukki (Riski, a szünetben)

Magyarország: Király Gábor – Fiola Attila, Lang Ádám, Juhász Roland, Kádár Tamás – Stieber Zoltán, Gera Zoltán, Tőzsér Dániel, Dzsudzsák Balázs (Simon Ádám, 87.) – Priskin Tamás (Németh Krisztián, a szünetben), Szalai Ádám (Nikolics Nemanja, 77.)

Gólszerző: Stieber (82.)

Sárga lap: Riski (55.), Sparv (80.), Halsti (81.) illetve Lang (56.), Gera (64.), Juhász (81.), Dzsudzsák (81.), Stieber (83.)

2. FÉLIDŐ

93. PERC: VÉGE! GYŐZTÜNK ÉS EZZEL SZINTE BIZTOSAN LEGALÁBB A PÓTSELEJTEZŐT ÉRŐ HARMADIK HELYEN VÉGZÜNK.

90. PERC: Három perc a ráadás, ennyit kell még kihúznunk.

89. PERC: Pohjanpalo fejese hagyja el a pályát az alapvonalon.

87. PERC: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a magyar kapitány, Simon kap pár percet Dzsudzsák helyén.

86. PERC: Juhász bólintott a kapu fölé, de a játékvezető támaszkodásért amúgy is lefújta az esetet.

85. PERC: Pohjanpalo folytatja Mattila helyén.

83. PERC: Stiebernek is van már sárgája, túlzott gólörömért.

82. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Dzsudzsák beadását fejeltél fel a levegőbe, Stieber pedig kapásból bombázott a léc alá. VEZETÜNK! 0-1.

81. PERC: Halsti vágta fel a meginduló Dzsudzsákot, előbbi megmozdulásáért, utóbbi reklamálásért kapott sárgát, majd Juhászt is figyelmezteti a lappal a spori.

80. PERC: Sparvé a második finn sárga.

78. PERC: Nagy kavarodás után Kádár tüzelhetett jó tíz méterről, de célt tévesztett.

77. PERC: Ismét cserél Dárdai Pál: Szalai le, Nikolics be.

74. PERC: Raitala ballábas létére lőtt jobbal, de Királynak nem kellett közbeavatkoznia.

70. PERC: Dzsudzsák húzott el a szélen, majd tekert kiválóan középre, Szalai pedig teljesen üresen stukkolt a kapus ölébe. Kár érte.

69. PERC: Tőzsér rúgta ki a labdát a stadionból Dzsudzsák szöglete után.

66. PERC: Ezt pedig megúsztuk: Hetemaj az ötösön fejelt Juhász mellől, de nem találta el a ketrecet.

65. PERC: Hatalmas bravúr! Király védte nagyszerűen Eremenko löketét.

64. PERC: Gera is besárgul, így ő kihagyja a románok elleni találkozót…

63. PERC: Egyértelműen feljavultak a finnek, egyre többet veszélyeztetnek a kapunknál.

60. PERC: Mattila kanyarintását Király húzza le a magasból.

58. PERC: Sorra érkeztek a finn beadások, de a mieink hátsó négyese tökéletesen állta a sarat.

56. PERC: Lang veszített labdát a magyar térfélen, majd rántotta le ellenfelét, neki is felmutatja a bíró a figyelmeztető lapocskát.

55. PERC: Riski pakolt oda Fiolának, és megkapja a meccs első sárga lapját. “Büntessük góllal” – mondta humorosan Hajdú B. István, a Duna Tv kommentátora.

53. PERC: Gera vállalkozott lövésre, de csúnyán lecsúszott a lábáról a gömb.

52. PERC: Mekkora ziccer! Németh kapott remek kiugratást, majd emelte át a rárontó kapust, Halsti azonban még éppen a gólvonal elől kivágta a labdát.

49. PERC: Sok a pontatlanság a játékrész elején mindkét oldalon.

46. PERC: Mindkét csapat cserélt a szünetben, a finneknél Pukki helyére Riski állt be, nálunk Priskint Németh váltotta.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: A játékvezető egy másodpercet sem hosszabbít, egy félidőnyi játék után gól nélküli döntetlen az állás.

42. PERC: Eremenko nyújtott lábbal csúszott rá Kádár lábára, de ő is megúszta sárga lap nélkül.

40. PERC: Mattila emelésébe Kádár bólintott bele, a labda pedig a kiinduló Király felett kis híján a kapunkban kötött ki. Szöglet lett a vége.

37. PERC: Arkivuo rántotta le Szalait az ötös vonalánál, de kirúgással folytatódik a játék.

36. PERC: Hetemaj rúgott oda egy jókorát Szalainak, de elmaradt a sárga.

33. PERC: Dzsudzsák próbálkozott egy pattanás után, bombáját Hradecky magabiztosan ölelte magához.

31. PERC: Eremenko lapos beadása zúgott el Király kapuja előtt.

29. PERC: Valamivel kiegyenlítettebb játék folyik a játéktéren az elmúlt percekben, többet merészkednek már előre a finnek is.

24. PERC: Először alakított ki komolyabb veszélt kapunk előtt a finn alakulat, de szerencsére Hetemaj pontatlanul passzolt a döntő pillanatban.

21. PERC: Szalai dobta fel magát a 16-os előterében, de a spori továbbot int.

18. PERC: Ismét Dzsudzsák, ezúttal egy szabadrúgást vágott bele a sorfalba.

16. PERC: Dzsudzsák lövésre tette vissza a sarokrúgást, de Stieber nem talált kaput kapásból.

15. PERC: Az elmúlt percekben visszaesett a tempó, de többnyire mi járatjuk a bőrt.

11. PERC: Kiválóan kezdte a rangadót a Dárdai-csapat, az ellenfél lényegében még egy akciót sem tudott vezetni.

8. PERC: Elképesztő mi maradt most ki a finn kapunál! Dzsudzsák szöglete után előbb Gera, majd Stieber lövését védte óriási bravúrral a hazai hálóőr. Ráadásul egy bekk kézzel ért a játékszerbe a büntetőterületen belül, a játékvezető sípja viszont néma maradt.

7. PERC: Gera a 16-os vonaláról stukkolt kapura, Hradeckynek pedig nagyot kellett nyújtózkodnia, hogy elérje a lasztit.

6. PERC: Gera követte el az első magyar szabálytalanságot a félpályánál.

5. PERC: A miénk volt a meccs első szöglete, de simán felszabadítottak a vendéglátók.

4. PERC: Dzsudzsák szabadrúgását csúsztatja ki egy finn bekk a hosszú oldalon.

1. PERC: A finnek kezdték a találkozót.

A legfontosabb tudnivalók

Előzetes: Siker esetén Magyarország négy körrel a kvalifikációs sorozat vége előtt legalább ötpontos előnyre tenne szert a negyedik helyezettel szemben, továbbá versenyben maradna a románokkal és az északírekkel az automatikus kijutást jelentő első két helyért.

Amennyiben a magyarok győznek szombaton Helsinkiben, akkor a jelenleg negyedik finneket hét pontra leszakítják és a görögök esetleges feröeri sikerükkel is hatpontos hátrányban maradnának. Ha a szigetországiak ismét meglepik a tavalyi vb-n nyolcaddöntős görög együttest, akkor ők öt pontra lennének a magyar válogatottól.

A magyarokat öt, illetve négy ponttal megelőző románok és északírek éppen egymással találkoznak Belfastban, így ha Dzsudzsák Balázsék győznek, a vesztest vagy döntetlen esetén mindkét riválist megközelítik. Mivel a magyarok ősszel még mindkét válogatottal összecsapnak, így azok a meccsek igazi ki-ki rangadók lehetnének az automatikus részvételt jelentő pozíciókért.

Ha a Dárdai-csapat döntetlent ér el Helsinkiben, akkor jelentősen nem sikerül közelebb kerülnie az előtte álló vetélytársakhoz, viszont a harmadik helyen maradna a négypontos előny a finnekkel és – vélhetően – a görögökkel szemben. Dárdai szerint ez esetben a görögök veszélyesek lehetnek még, tekintve, hogy az utolsó fordulóban Magyarország Athénba látogat majd.

A magyarok vereségükkel is megőriznék a harmadik helyüket, de előnyük egyetlen pontra olvadna a finnekkel szemben, illetve jelentősen csökkenne az esélyük az első két hely megszerzésére.