böde dániel, gera zoltán (böde dániel, gera zoltán)
Foci sport

Győzni tudott Felcsúton a kétarcú Fradi

Három pontot gyűjtött a Pancho Arénában a Ferencváros az NB I 22. fordulójának nyitómeccsén.

Jó előjelekkel várhatta a találkozót Thomas Doll együttese, hisz legutóbb még 2014 októberében szenvedtek vereséget bajnokin, ráadásul legutóbbi öt meccsükön gólt sem kaptak, míg a Puskás Akadémia nem nyert még tavasszal.

Ennek szellemében támadó felfogásban kezdte a mérkőzést a vendég alakulat, aminek hamar meg is lett az eredménye.

Az első negyed óra végén Böde kapott egy remek indítást, s hiába hullott le bal lábáról a csuka, jobbal a hosszúba passzolt (0-1). Pár perc elteltével egy szöglet után ismét eredményes volt a támadó, ezúttal félfordulatból lőtt a hazai kapuba (0-2).

A szünetig akár tovább is növelhette volna előnyét az FTC, a felcsúti együttes pedig kapura lövésig sem jutott el az első 45 percben.

A térfélcserét követően ráült az eredménye a fővárosi alakulat,  amire kis híján rá is fázott. A játékrész derekán a csereként beállt Polonkai ragasztott nagy gólt Dibusz kapujába, így újra nyílt lett a meccs (1-2).

A hátralévő időben szorongatott a PFLA, de újabb találatot nem sikerült szerezniük a lefújásig, így a Fradi mindhárom pontot begyűjtott a Pancho Arénában.

Az összecsapást Orbán Viktor miniszterelnök és Gellei Imre, a válogatott korábbi szövetségi kapitánya is a helyszínen tekintette meg.

Eredmény – OTP Bank Liga, 22. forduló

Puskás Akadémia-Ferencváros 1-2 (0-2)
Felcsút, Pancho Aréna, vezeti: Pintér Csaba

Puskás Akadémia: Danilovic – Szélesi, Tar, Kelic, Spandler – Fiola, Tóth B. (Polonkai, 58.) – Kleinheisler, Zsótér (Sallai, 53.), Lencse – Tischler (Harsányi, 79.). Vezetőedző: Benczés Miklós

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Batik, Nalepa, Ramirez – Somalia, Gera – Varga, Hajnal (Gyömbér, 70.), Lamah (Lauth, 70.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

gólszerző: Polonkai (64.) illetve Böde (16., 20.)

sárga lap: Kelic (19.), Kleinheisler (31.) illetve Somalia (34.)

2. FÉLIDŐ

94. PERC: Vége, három ponttal gazdagodott a Fradi Felcsúton!

90. PERC: Négy perc a hosszabbítás.

89. PERC: Varga ballag le a pályáról, Busai pedig kap pár percet Thomas Dolltól.

85. PERC: Egy remekül végig vitt kontra végén Ramireznek kellett mentenie az ötösön érkező Harsányi elől.

83. PERC: Gera szabadrúgása elakad a sorfalban, Gyömbér ismétlését pedig magabiztosan fogta Danilovic.

79. PERC: Kihasználja utolsó csereletőségét Benczés Miklós, Tischler helyén Harsányit veti be a szakvezető.

78. PERC: Kleinheisler csavart rá éles szögből egy szabadrúgást, Dibusznak nagyot kellett nyújtózkodnia, hogy menteni tudjon.

75. PERC: Lauth lépett ki a védők gyűrűjéből, majd próbálta eltolni a lasztit Danilovic mellett, aki azonban hatalmas bravúrral el tudta ütni azt.

74. PERC: A Ferencváros abszolút nem játszik gólratörően, már az időt húzzák a vendégek.

70. PERC: Kettős csere a Fradinál: Hajnal és Lamah hagyta el a játékteret, Lauth és Gyömbér váltotta őket.

65. PERC: Hamar visszaállhatott volna a kétgólos különbség a felek között, Bödének azonban nem akar összejönni a harmadik találat.

64. PERC: GÓÓÓL! Szépít a Puskás Akadémia, miután Polonkai a 16-os vonaláról a bal felsőbe bombázott. 1-2.

63. PERC: Nagy volt a kavarodás a Fradi kapuja előtt, Dibusznak szerencséje, hogy nem lett gól az akcióból.

60. PERC: Nalepa került hatalmas ziccerbe egy hosszú indítás után, de lövésébe még pont bele tudta tenni a lábát egy felcsúti hátvéd.

58. PERC: Újabb csere hazai oldalon: Tóth le, Polonkai be.

55. PERC: Sallai 18-ról eleresztett bombája a jobb kapufa mellett süvít el.

53. PERC: Cserél a Puskás Akadémia: Zsótér helyén Sallai folytatja.

52. PERC: Visszaesett a játék színvonala a második játékrészre.

49. PERC: Idő közben elment Gundel Takács Gábor hangja a Duna Tv-n, úgyhogy most telefonon közvetít a meccsről.

46. PERC: A házigazda kezdte a második játékrészt. Orbán Viktor miniszterelnök egyébként a helyszínen tekinti meg a találkozót.

A Fradi lefocizta ellenfelét az első játékrészben, a felcsúti gárda még kaput sem talált 45 perc alatt. Benczés Miklósnak valamit ki kell találnia a szünetben. Hamarosan jövünk vissza a folytatással.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Nincs ráadás az első játékrész végén.

40. PERC: Bödét állította meg lesen a spori.

36. PERC: Hajnal újabb sarokrúgása után Somalia tartotta rá az ellenfél lábára, de megúszta második sárga nélkül.

34. PERC: Somalia lép oda keményen Kleinheislernek, kap is egy sárgát érte.

31. PERC: Kleinheisler sokaig szabálytalansága után sárgul be.

30. PERC: A saját 16-osánál vesztett labdát a Puskás Akadémia, Böde viszont óriási ziccerben kirúgta a stadionból a bőrt. Közel volt a mesterhármas.

28. PERC: Gera próbálkozott a 16-os előteréből, de kísérlete jóval a ketrec fölé szállt.

27. PERC: Lencse tálalt Kleinheisler elé, aki eltotojázta az ordító lehetőséget.

24. PERC: Spandler tört előre, a ferencvárosi védők azonban döntő pillanatban szerelni tudták a bekket.

20. PERC: GÓÓÓL! Hajnal szögletét követően Nalepa fejelte középre a labdát, ahol Böde félfordulatból a kapuba tüzelt. Szépségdíjas találat. 0-2.

19. PERC: Kelic kapja a találkozó első sárga lapját.

16. PERC: GÓÓÓL! Böde vette át a játékszert pazarul Kelic szórításában, majd miután a bal lábáról elhagyta a cipőt, jobbal higgadtan a hosszú alsóba gurított. 0-1.

15. PERC: Egy tetszetős akció végén Hajnal hosszan tolta a labdát Böde elé.

13. PERC: Hajnal szabadrúgását Danilovic öklözte a mezőnybe.

9. PERC: Vargát szerelték gyanús körülmények között a bünteterületen belül, de a játékvezető továbbot intett.

6. PERC: Gera kapáslövésébe vetette bele magát egy hazai védő.

3. PERC: Újabb leshelyzet, ezúttal Böde tartózkodott a védők vonala mögött az átadás pillanatában.

2. PERC: Hajnal ugratta ki Vargát, aki ziccerben vihette volna kapura a lasztit, ha a partjelző nem int lest.

1. PERC: A vendég gárda indította útjára a labdát.

Előzetes: A zöld-fehérek legutóbb 2014. októberében, a Diósgyőr vendégeként szenvedtek vereséget, legutóbbi öt bajnokijukon pedig még gólt sem kaptak Thomas Doll fiai.

Benczés Miklós együttesének tehát nem lesz egyszerű feladata a tabella harmadik helyén álló Fradi ellen, már csak azért sem, mert a felcsúti együttes ugyanis az elmúlt négy fordulóban képtelen volt nyerni.

Doll a mérkőzést megelőzően elmondta, látta a Puskás Akadémia FC Videoton elleni meccsét, nagyon megnehezítették a fehérváriak dolgát.

“Koncentráltan játszottak, és látszott, hogy nemcsak a védekezéssel törődnek, hanem játszani is tudják a futballt. Mindig nehéz egy ilyen kompakt, jól együtt dolgozó csapat ellen játszani. Végig koncentrálnunk kell a mérkőzésen, és az eddig megszokott mentalitással kell a pályára lépnünk” – mondta az FTC szakvezetője.