Nem tudott nyerni otthon a Chelsea

Chelsea, Southampton (chelsea, southampton, )

Egy első félidei gólváltás után alakult ki a Southampton elleni 1-1-es döntetlen a Premier League 29. fordulójában.

Nemanja Matic kiheverte a bokasérülését és visszatért a Chelsea labdarúgócsapatának kezdőjébe, és nem maradt észrevétlen, a 18. percben ugyanis sárga lapot és büntetőt érőn szabálytalankodott. Ezzel egyenlített a Southampton, korábban Diego Costa bólintott a vendégek kapujába.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Az első félidő folytatása kevésbé volt pörgős, de a második játékrészben ismét többször is veszélyeztettek a csapatok, a Chelsea a kapufát is eltalálta. A lefújásig a londoniak jártak közelebb a győzelem megszerzéséhez, de maradt az 1-1.

A Chelsea így csak egy ponttal tudta növelni előnyét a címvédő Manchester City előtt, amely szombaton meglepetésre kikapott a Burnley-től.