Már dobogón a Schalke

Schalke 04 (schalke 04, )

A gelsenkircheni labdarúgócsapat hazai környezetben győzte le 1-0-ra riválisát, a Borussia Mönchengladbachot.

Tranquillo Barnetta 250. Bundesliga-meccsét játszotta pénteken este, a Schalke 04 svájci középpályás pedig nem tétlenkedett: a 10. percben ő fejezett be góllal egy tanítanivaló hazai támadást. Az első félidő további részében a házigazda főleg a védekezésével hívta fel magára a figyelmet, a vendég Borussia nem igazán találta a fogást ellenfelén.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A második játékrészben a csereként beállt Ibrahima Traoré volt a vendégek legveszélyesebb játékosa, míg a házigazdánál Kevin-Prince Boateng akár le is zárhatta volna a meccset, vagyis a lefújásig nyílt maradt a mérkőzés. Végül nem született több gól, maradt az 1-0.

Igazi „hatpontos” rangadó volt ez, mivel a két együttes közvetlen rivális a tabellán, a Schalke pedig győzelmének köszönhetően megelőzte a Mönchengladbachot és feljött a tabella harmadik helyére.