Öt góllal hangolt a derbire az Arsenal

arsenal (arsenal, )

A Premier League 23. fordulójában az Arsenal a Tottenham elleni városi rangadó előtt 5-0-ra intézte el a Stoke együttesét.

A londoniak már a 8. percben megszerezték a vezetést Giroud révén, majd sokáig semmi, hiszen 1-0-val vonultak szünetre a felek. A második etapban aztán az Arsenal fokozatosan növelte előnyét, míg a Stoke próbált szépíteni, de egyetlen lövések találta csak el a kaput.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A hazaiaknál Özil, Walcott, Cazorla – büntetőből -, valamint Bellerin ünnepelhetett gólt, így sima 5-0 lett a mérkőzés vége, ez a siker pedig a tabella ötödik helyét jelenti az Arsenalnak.

Az Ágyúsok a következő körben a városi rivális Tottenhammel meccselnek. A két együttes egymást követi a tabellán és mindössze két pont a különbség köztük.

Eredmény – Premier League, 23. forduló

Arsenal – Stoke City 5-0 (1-0)
Gólszerzők: Giroud (8.), Özil (56.), Walcott (63.), Cazorla (75.-büntetőből), Bellerin (90+2.)

Southampton-Swansea 0-1 (0-0)
Gólszerző: Shelvey (83.)