Olasz-kupa: Xherdan Shaqiri jött, látott, döntött

Xherdan Shaqiri (Xherdan Shaqiri, internazionale, mancini, )

A Bayern Münchentől szerződtetett svájci támadó először volt kezdő az Interben. Mindössze 71 percet kellett várni a milánói szurkolóknak az első góljához.

A 12. percet, és Nenad Krszticsics durva szabálytalanságát követően emberhátrányban futballozó Sampdoriának kevés esélye volt, mégis elég sokáig kihúzták a vendégek kapott gól nélkül. Egészen a 71. percig tartották magukat, amikor Podolski váratlant húzott, remek mozdulattal sarkazott a kék-feketében első meccsét játszó Xherdan Shaqiri elé, aki köszönte szépen és ballal kilőtte a jobb felsőt.

A 77. percben Pawel Wszoleket is kiállította a spori, így már kilenc ember ellen tette fel az i-re a pontot az Inter, mégpedig Icardi révén, aki egy elcsípett hazaadás után cselezte ki Romero kapust és gorított az üres kapuba.

Olasz Kupa, nyolcaddöntő, eredmények:

Internazionale–Sampdoria2–0 (Shaqiri 71., Icardi 88.)
Fiorentina–Atalanta 3–1 (Gomez 6., 28., Cuadrado 11. – 11-esből ill. Bianchi 40.)