Röhejes gólok meccsén nyert a Liverpool

Jonjo Shelvey (Jonjo Shelvey, swansea city, )

Az év utolsó mérkőzésén hazai siker született. A Mersey-partjáról a Swansea City távozott méretes zakóval. Mit mondjunk: nem volt szerencséjük...

A Pool úgy kezdte a mérkőzést, ahogy az elvárható az Anfield Roadon – rohamoztak. Így a vendégek jobb híján a saját 16-osuk magasságában húzták meg a védelmi vonalat és onnan nem is nagyon tudtak feljebb lépni.

Sorjáztak is a hazai helyzetek, az első negyedórában hármat is feljegyezhettünk, de pocsék volt a helyzetkihasználás. A kezdeti rohamok alábbhagytak, látszólag lélegzethez jutott a Swansea, amikor érkezett Alberto Moreno aki óriási ziccerben ugyan öt méterről telibe találta a kapust, de szerencséjére a 2007-2014 között még az Arsenal alkalmazásában álló Lukasz Fabianskiról bepattant a labda. (1–0)

Fabianskinak továbbra sem volt szerencséje, mert a szünet után egy hazaadást követően telibe verte Adam Lallanát, akiről a kapuba pattant a labda. (2–0)

Érdekes módon ez a röhejes gól ébresztette fel igazán a Swansea-t – vagy a Pool játékosai nyugodtak meg túlzottan -, mert előbb Gylfi Sigurdsson használta ki a helyzetét (2-1), majd Wilfried Bony kísérletezett veszélyesen, de Mignolet azt hárítani tudta. Mivel nem sikerült a gyors egalizálás, így Lalana köszönte szépen és még egyszer betalált, igaz ehhez már nem kérte Fabianski segítségét. (3-1)

Hogy teljes legyen a vendégek hétfő esti bénázása, Jonjo Shelvey a végén még fejelt egy öngól (4-1), így elmondható, a Pool úgy nyert 4-1-re, hogy a bekapott gólok közül hármat is szinte önerőből hoztak össze…

Angol bajnokság, Premier League, 19. forduló, eredmény:

Liverpool–Swansea 4–1(Moreno 33., Lallana 51., 61., Shelvey 69.–öng., ill. Sigurdsson 52.)