A Rayót is elintézte a Málaga

Az andalúzok 4-0-ra nyertek a spanyol labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén.

Vasárnap ebédidőben fogadta a Málaga a Rayo Vallecanót, a hazai környezetben játszó andalúzok pedig arra készültek, higy zsinórban harmadik bajnoki győzelmüket is elkönyvelhessék. Már az első félidőben sokat tett ezért az együttes, Samuel Darder és Juanmi találatával ugyanis 3-0-ra ellépett a Málaga.

A második felvonás szinte egy hazai büntetővel indult, amit Amrabat értékesített, így a 49. percben végleg eldőlt a három pont sorsa. A Rayo Vallecanótól még csak szépítésre sem futotta, sima 4-0 lett a vége.

Győzelmével a Málaga feljött a tabella hetedik helyére – igaz a Villarreal beelőzheti –, míg a Rayo maradt a kilencedik.