Ikszelt az Arsenal, nyolcat hintett Soton, nyert a Chelsea

22 gól született a Premier League 8. fordulójának 16 órakor kezdődő találkozóin.

Az Ágyúsok az előző fordulóban, a Chelsea ellen vesztették el veretlenségüket, és ezúttal is közel álltak a vereséghez.

A meccs elején Alexis Sanchez találatával ugyan előnybe került az észak-londoni gárda, a Hull még a szünet előtt egyenlített, majd a térfélcserét követően rögtön átvette a vezetést. Az Arsenal a hosszabbításban Welbeck révén egalizált, s bár a győzelmet is megszerezhették volna utána, meg kell elégedniük az egy ponttal.

Fotó: Europress fotóügynökség

José Mourinho fiai a Crystal Palace otthonában folytatták kiváló szereplésüket. A Chelsea a hatodik percben Oscar góljával került 1-0-s előnybe, majd a második félidő elején Fabregas állította be a végeredményt. A csapatok egyébként 10-10 emberrel fejezték be a mérkőzést.

A Southampton kiütötte a Sunderlandet hazai pályán, hisz a Szentek a félidei 3-0 után még ötöt rúgtak ellenfelüknek. Az Everton otthon verte az Aston Villát, a West Ham pedig idegenben a Burnley-t.