A görögök kikaptak, a románok nyertek

A magyar labdarúgó-válogatottal azonos csoportban szereplő Görögország hazai pályán kapott ki Észak-Írországtól. Románia Finnországban nyert. Portugália a 95. percben szerezte a győztes gólt Dániában, míg Németország a hajrában hullajtott pontokat az írek ellen.

A mieink az F csoportban a Feröer-szigetek otthonában léptek pályára és nyertek 1-0-ra egy felejthető mérkőzésen. Ugyanebben a hatosban volt egy nagy meglepetés, Észak-Íroszág ugyanis folytatva jó szereplését Görögországban tudott nyerni 2-0-ra, a szigetországiak így őrzik hibátlan mérlegüket.

Románia közben Finnországban játszott és a találkozót végig uralva diadalmaskodott 2-0-ra, Stancu duplázott. Az északiak az utolsó bő fél órát emberhátrányban játszották le, Ring jutott a kiállítás sorsára.

A görögök alulmaradtak otthon az északírekkel szemben
Fotó: Europress Fotóügynökség

A D csoportban Németország a lengyelországi zakó után egyértelműen javítani szeretett volna, ehhez azonban az íreknek is volt egy-két szavuk. Joachim Löw együttese ezúttal is dominált a mérkőzésen, azonban a gól sokáig nem akart összejönni. Toni Kroos a 71. percben szerzett vezetést, de mégsem nyert a Nationalelf, O’Shea a 94. percben egyenlített, 1-1 lett a vége.

Ugyanebben a hatosban a lengyel-skót találkozó fordulatosra sikerült: a hazaiak szereztek vezetést, majd fordított Skócia, Milik állította be a 2-2-es végeredményt.

Gibraltár ezúttal megúszta hét kapott gól alatt, Grúzia „csak” hármat lőtt.

Az E csoportban mindössze egy összecsapást rendeztek, Svájc a papírformának megfelelően verte San Marinót.

Az I csoportban Portugália a szabadnapja után az első győzelmére hajtott, azonban hiába kezdtek jól Cristiano Ronaldóék Dániában, nagyon úgy tűnt, hogy be kell érniük a 0-0-s döntetlennel. A luzitánok győztes gólját aztán Ronaldo fejelte az utolsó utáni pillanatban, a 95. percben.