Argentína kikapott Brazíliától, Messi büntetőt rontott

A brazil labdarúgó-válogatott Diego Tardelli duplájával győzte le 2-0-ra Argentínát.

2011 óta rendezik meg évente – 2013 kivételével – a Superclásico de la Américast, azaz a két dél-amerikai futballnagyhatalom, Brazília és Argentína összecsapását. Ezúttal semleges helyszínen, Kínában találkozott a két rivális.

Diego Tardelli duplája döntött
Fotó: Europress Fotóügynökség

Olyan játékosok voltak kezdők, mint Neymar vagy épp Lionel Messi, ugyanakkor az első gól nem az ő nevükhöz fűződött, azt Diego Tardelli szerezte, aki első találatát jegyezte a selecao színeiben a meccs 29. percében. Neymar révén kis híján megduplázta előnyét a brazil együttes, ám nem sikerült góllal befejeznie egy ígéretes kontrát. Ez még a szünet előtt megbosszulhatta volna magát, de Messi büntetőt hibázott, pontosabban Jefferson kapus védett.

A második játékrész elején is a braziloké volt az első nagyobb helyzet, de Filipe Luiz fölé lőtt. Az argentin csapat nyomott a folytatásban, de újabb gólt Brazília szerzett, ismét Tardelli villant és mivel a folytatásban nem született több gól, 2-0 lett a végeredmény.

A 82. percben pályára lépő Kaká másfél év után volt újra tagja a brazil válogatottnak.