Foci sport

Öngólnak köszönhetően maradt hibátlan a Videoton

Az OTP Bank Liga 9. fordulójának rangadóján a Videoton 2-1-re legyőzte a Diósgyőrt.

A forduló előtt csak három együttes volt az NB I-ben, amelyik még nem kapott ki idén: az egyik a Paks, a másik kettő pedig a Diósgyőr és a Videoton, a fehérváriak és a miskolciak pedig épp egymás ellen léptek pályára vasárnap délután.

A DVTK eddig öt győzelmet és két döntetlent gyűjtött be, a Videoton viszont mind a nyolc meccsét megnyerte, tehát izgalmas találkozóra számíthattunk, és így is lett.

A kezdés után a hazaiak domináltak a meccsen, Radosnak és a diósgyőri védelemnek többször is az utolsó pillanatban kellett mentenie, de megoldották a feladatot, így a szünetre 0-0-val vonultak a felek.

A második etapban a vendégek is veszélyes helyzeteket alakítottak ki, ám az 55. percben Nikolics látványos góllal szerzett vezetést a fehérvári alakulatnak. Az előny birtokában is lendületben maradt a Videoton, azonban a hajrában, egy szöglet után Grumic egalizálni tudott (1-1).

A 85. percben viszont megint a vendéglátók ünnepelhettek, ám ehhez az kellett, hogy egy szélről jövő beadást Alves a saját kapujába passzoljon (2-1).

A győzelemmel a Videoton mérlege kilencből kilenc, vagyis továbbra sincs olyan csapat, amelyik legalább pontot tudott volna szerezni a fehérváriak ellen. A Diósgyőr maradt negyedik a tabellán.