A Valencia hátát nézi a mezőny

A Valencia labdarúgócsapata csütörtökön este legyőzte 3-0-ra a Cordobát.

Valenciai öröm a kispadnál
Fotó: Europress Fotóügynökség

Miután a szívósan küzdő Málaga hazai környezetben megálljt parancsolt az FC Barcelonának (0-0), így lehetőség nyílt a Valencia előtt, hogy egy győzelem esetén befogja katalán riválisát a tabella első helyén. Ehhez az a Cordobát kellett legyőzni hazai pályán, amely az Espanyol sikere után a bajnokság egyetlen nyeretlen csapata maradt.

Nos, az újonc ezúttal is csak szenvedett, a cordobai védelem igencsak ingatag lábakon állt. Ezt az első félidőben négy perc leforgása alatt kétszer is kihasználta a Valencia, majd a második felvonásban Feghouli is betalált, így a Mestalla közönsége magabiztos 3-0-s győzelmet ünnepelhetett.

Háromgólos sikerének köszönhetően a Valencia pontszámban befogta a Barcelonát, több rúgott góljának köszönhetően pedig meg is előzte a tabellán. Öt forduló után tehát a Valencia áll az élen.