Lefocizta a haldokló Arsenalt a Dortmund, nyert a Monaco

A Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában az Ágyúsok 2-0-ra kapott ki a Dortmund vendégeként. Akár fél tucattal is győzhettek volna a németek.

A D csoport máris egy rangadóval vette kezdetét, ugyanis a két legesélyesebbnek tartott együttes, a Dortmund és az Arsenal mérte össze erejét.

Már a mérkőzés kezdetétől fölényben játszott a Borussia, a brit csapat alig-alig jutott át az ellenfél térfelére. Welbeck ugyan megszerezhette volna a vezetést az Arsenalnak, a szünetre a házigazda vonulhatott előnyével, miután Immobile a félidő utolsó pillanatában egy hatalmas szóló után lőtt Szczesny kapujába.

Fotó: Europress fotóügynökség

A térfélcserét követően jött a még nagyobb sokk, Aubameyang három perccel a kezdő sípszót követően megduplázta csapata előnyét, ezzel a mélybe lökve a vendégeket. A folytatásban még nagyobb különbség is kialakulhatott volna, az Arsenal azonban megúszta 2-0-val.

A csoport másik meccsén az Anderlecht kisebb-nagyobb meglepetésre pontot rabolt a Galatasaraytól. A belgák attól sem voltak messze, hogy Praet góljával győzelemmel távozzanak Törökországból, ám az utolsó pillanatokban Yilmaz egyenlített, így döntetlen lett a vége.

A C jelű négyes első találkozója egy nagy meglepetést hozott magával, a Zenit ugyanis idegenben tudta legyőzni a Benfica együttesét.

Az oroszok hamar megszerezték a vezetést Hulk találatával, majd az Artur kiállítása miatt tíz emberre olvadó portugáloknak Witsel még az első játékrész derekán megrúgta a másodikat is, s mint később kiderült, ezzel beállította a végeredményt.

A Monaco-Leverkusen összecsapás nagy küzdelmet hozott, amiből végül a Bajnokok Ligájába évek után visszatérő hercegségiek jöttek ki jobban.

A jóval többet támadó német alakulat többször is előnybe kerülhetett volna, de rendre kihagyta helyzeteit, a Monaco pedig élt kevés lehetőségével, s Moutinho második félidőben szerzett góljával megszerezte mindhárom pontot.

Eredmény – Bajnokok Ligája,  1. forduló:

C csoport:
AS Monaco (francia)-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (0-0)
gól: Moutinho (61.)

Benfica (portugál)-Zenit (orosz) 0-2 (0-2)
gól: Hulk (6.), Witsel (22.)
piros lap: Artur (18., Benfica)

D csoport:
Galatasaray (török)-Anderlecht (belga) 1-1 (0-0)
gól: Yilmaz (91.), illetve Praet (52.)

Borussia Dortmund-Arsenal 2-0 (1-0)
Signal Iduna Park, vezeti: Olegário Benquerença

Dortmund: Weidenfeller – Durm, Sokratis, Subotic, Schmelzer (Jojic, 79.) – Bender, Kehl (Ginter, a szünetben) – Großkreutz, Aubameyang, Mkhitaryan – Immobile (Ramos, 85.). Vezetőedző: Jürgen Klopp

Arsenal: Szczesny-  Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta (Podolski, 76.), Wilshere – Ramsey (Cazorla, 61.), Alexis, Ozil (Oxlade-Chamberlain, 61.) – Welbeck. Menedzser: Arséne Wenger

Gólszerzők: Immobile (45.), Aubameyang (48.)

Sárga lap: Mkhitaryan (5.) illetve Özil (54.), Wilshere (88.)

FRISSÍTÉS

2. FÉLIDŐ

90+3. PERC: Vége, 2-0-ra győzött a Dortmund.

90+1. PERC: Három perc a hosszabbítás.

90. PERC: Podolski szépíthetett volna, de miután eltolta a labdát Weidenfeller mellett, elügyetlenkedte a helyzetét.

88. PERC: Wilshere is besárgul.

85. PERC: Ramos áll be Immobile helyére, akit vastapssal ünnepel a közönség.

84. PERC: Mkhitaryan lőhette volna meg csapata harmadik találatát, de az utolsó utáni pillanatban beérték őt.

83. PERC: Nyögvenyelősen próbálkoznak az Ágyúsok, de képtelenek helyzetig eljutni.

79. PERC: Jojic áll be Schmelzer helyére.

77. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét Wenger: Arteta le, Podolski be.

76. PERC: Welbeck tudott lefordulni védőjéről, de csúnyán fölédurrantotta a bőrt.

75. PERC: Wilshere-t tartotta fel Ginter, a játékvezető továbbot int.

73. PERC: Óriási védelmi hibát követően Mkhitaryan lőhetett ordító ziccerben, de nem talált kaput.

70. PERC: Húsz perc van hátra, továbbra is 2-0 áll az eredményjelzőn.

67. PERC: Nem tud mit kezdeni a labdával az Arsenal, rengeteg az átadási hiba az észak-londoniak oldalán.

63. PERC: Sanchez szögletét az első dortmundi a mezőnybe bólintja.

61. PERC: Cserél az Arsenal, Özil és Ramsey hagyja el a pályát, helyükön Cazorla és Oxlade-Chamberlain folytatja.

59. PERC: Immobile ívelt át a hosszú oldalra, ahol ismételte Aubameyang tűnt fel, fejjel viszont nem talált kaput.

57. PERC: Widenfeller kidobásából Aubameyang egészen az Arsenal büntetőterületéig gyalogolt, majd óriási kapufát lőtt.

56. PERC: Sokratis életerős löketét fogta Szczesny.

54. PERC: Özil pakol oda egyet Schmelzernek, majd a játékvezető kioszt egy sárgát az Arsenal támadójának.

53. PERC: Innen nagyon nehéz lesz felállnia az Ágyúsoknak, akik legutóbbi 14 tétmérkőzésükön egyszer sem kaptak ki.

51. PERC: Mkhitaryan készített le lövésre Immobilének, aki kapásból bombázott, Szczesny azonban bravúrral hárított.

48. PERC: GÓÓÓL! Grosskreutz ugratta ki Aubameyangot, aki kis nehézségekkel eltolta a labdát Szczesny mellett, majd a kapuba lőtte azt. 2-0.

47. PERC: Alexis Sanchez távoli kísérletét könnyedén öleli magához a hazaiak hálóőre.

46. PERC: Folytatódik a mérkőzés, a Dortmund hozta játékba a lasztit. A második félidőre Ginter jött ki Kehl helyén.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége is az első játékrésznek, 1-0-ra vezet a Dortmund.

45. PERC: GÓÓÓL! Immobile a saját térfeléről indulva sprintelte át a pályát, majd a 16-oson belülre érve kilőtte a hosszú alsót. 1-0.

43. PERC: Mkhitaryan futtából bombáz a ketrec mellé.

41. PERC: ZICCER! Özil passzolt Welbeck elé, aki ajtó-ablak helyzetben gurított a jobb kapufa mellé.

37. PERC: Özil pontrúgásánál Sanchez szaladt lesre.

34. PERC: Szczesny-nek kellett hárítaniai Aubameyang éles szögből leadott tüzelésénél.

31. PERC: Villantott az Arsenal is, Gibbs beadásánál Weidenfeller számította el a labda ívét, de Welbeck a hosszú oldalon nem tudta a hálóba kaparni a bőrt.

29. PERC: MI MARADT KI MEGINT! Egy lecsorgó labdát Mkhitaryan vágott kapu fölé jó tíz méterről, igaz, Koscielny a nyakában volt.

27. PERC: ZICCER! Grosskreutz lapos beadására Aubameyang érkezett üresen a rövid saroknál, de lövését Szczesny bravúrral védte.

24. PERC: A félidő első fele egyértelműen a házigazdáé, jóval többet van a játékszer a németeknél.

21. PERC: Grosskreutz beadását Koscielny bólintja vissza a mezőnybe.

19. PERC: Ezúttal Bender próbálkozott távolról, a laszti ezúttal is elzúgott a kapu mellett.

16. PERC: Immobile eresztett el egy lövés a 16-os előteréből, de Szczesny-nek nem kellett közbeavatkoznia.

15. PERC: Koscielny ment hatalmasat az induló Immobile elől.

14. PERC: A negyedik már annál jobban sikerült, Sokratis tüzelhetett a büntetőpont vonaláról, de nem talált kaput.

11. PERC: A harmadik dortmundi sarokrúgás volt az eddigiek közül a legpocsékabb.

7. PERC: Vitatható eset a másik oldalon is, az Arsenal játékosai szögletet szerettek volna, a spori kirúgást jelzett.

5. PERC: Mkhitaryan dobja fel magát a büntetőterületen belül Arteta mellett, a játékvezető pedig kioszt egy sárgát neki műesésért.

4. PERC: Aubameyang elől takarítanak az Arsenal védői a 16-oson belül.

2. PERC: A Dortmund mindkét oldalról elvégezhetett egy szögletet, egyik sem volt veszélyes a kapura.

1. PERC: A kékben játszó Arsenal kezdi a találkozót.

Előzetes: Rangadóval veszi kezdetét a BL D csoportja, hisz a továbbjutásra két legesélyesebb csapat méri össze erejét egymással.

Tavaly is egy csoportban volt a Dortmund és az Arsenal, akkor a dortmundi mérkőzésen Arséne Wenger fiai diadalmaskodtak, míg Londonból Jürgen Klopp gárdája vitte el mindhárom pontot.

Mindkét együttesnél számottevő a sérülések száma, így kérdéses, hogy melyik csapat jön majd ki jobban a nagyon fontos mérkőzésből.