Hatpontos rangadót nyert Győrben a Fradi

Az OTP Bank Liga negyedik fordulójának rangadóján Thomas Doll együttese 1-0-ra nyert az ETO Parkban.

A házigazda Győr és a Fradi egyaránt három pontot tudott összeszedni a meccs kezdetéig a bajnokságban, azzal a különbséggel, hogy míg az ETO három, úgy a fővárosiak csak két találkozót játszottak le.

Jobban kezdték az összecsapást a vendégek, bár a támadó harmadban rendre sok volt a pontatlanság a Ferencváros játékában.

Az első félidő második felében több kisebb-nagyobb helyzete is volt a Győrnek, mégis a Fradi szerezte meg a vezetést: egy szép akció végén Böde készített elő Busainak, aki magabiztosan lőtt a bal sarokba.

A szünetről teljesen más felfogásban jött ki a hazai együttes, Horváth Ferenc fiai támadóbb felfogásban folytatták a mérkőzést.

Szűk húsz perc alatt akár fordíthatott is volna a Győr, de Priskin és Rudolf sem összpontosított jól nagy gólhelyzetekben.

A hajrában elszabadultak az indulatok, a játékvezető összesen tíz sárga lapot osztott ki, ráadásul Varga brutális belépőjéért a piros lapot mutatta fel a győri támadónak Andó-Szabó.

Tíz emberrel már nem volt esélye egyenlítenie a vendéglátónak, így a Fradi gazdagodott három ponttal.

Eredmény – OTP Bank Liga, 4. forduló:

Győri ETO-Ferencváros 0-1 (0-1)
ETO Park, vezeti: Andó-Szabó

Győri ETO: Kamenár – Svec (Dudás, 69.), Lipták, Lang, Völgyi – Kamber, Pátkai (Trajkovic, 80.) – Varga R., Kronaveter (Andrics, 54.), Rudolf – Priskin. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Ferencváros: Dibusz – Nalepa, Mateos, Pavlovic, Bönig – Dilaver, Gyömbér – Nagy D. (Csukics, 65.), Gera (Havojic, 78.), Busai – Böde (Lauth, 78.). Vezetőedző: Thomas Doll

Gólszerzők: Busai (45.)

Sárga lap: Völgyi (14.), Lang (23.), Kamber (80.), Priskin (89.) illetve Pavlovic (63.), Böde (74.), Gyömbér (76.), Csukics (81.), Nalepa (84.), Busai (89.)

Piros lap: Varga (85.)

FRISSÍTÉS

2. FÉLIDŐ

93. PERC: Vége, 1-0-ra nyert a Fradi!

92. PERC: Meccslabda! Három az egyben támadhatott a Fradi, Csukics azonban önző módon eltekerte a lasztit a kapu mellett.

90. PERC: Három perc a ráadás.

89. PERC: Elszabadult a pokol, egy győri szögletet követően akazkodtak össze a játékosok. Priskin és Busai is kap egy sárga lapot.

85. PERC: Piros lap! Andó-Szabó játékvezetőben akadt el a labda, ebből kontrázott volna a Fradi, Varga azonban méterekről csúszott oda ellenfelének, a spori pedig egyből az öltözőbe küldi.

84. PERC: Forrongnak az indulatok a pályán, Nalepa is kapott egy sárgát.

82. PERC: Elképesztő miket hagynak ki a győriek, ezúttal Dibusz hibáját használhatták volna ki, de Andric a kapu fölé bikázott.

81. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét a házigazda: Pátkai le, Trajkovic be. Közben Csukics is kap egy sárgát.

80. PERC: Kamber páros lábbal csúszott oda Busainak, ő a harmadik győri sárga lapos.

78. PERC: Kettőt cserél Thomas Doll: Böde helyén Lauth folytatja, Gerát pedig Havojic váltja.

76. PERC: Gyömbér is besárgul, ő taktikai szabálytalanságért.

74. PERC: Böde kap sárga lapot reklamálásért.

73. PERC: Kamber indítását Pavlovic fülelte le.

72. PERC: Szinte már csak a védekezésre összpontosít a Ferencváros, a második félidőben alig-alig érnek fel az ellenfél kapujához a vendégek.

70. PERC: Nagyobbnál nagyobb ziccereket puskáz el az ETO, ezúttal Varga lőtt ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé.

69. PERC: Dudást is pályára küldi a győri vezetőedző, Svec hagyta el a játékteret.

66. PERC: Dibusz óriásit véd! A fővárosiak kapusa Priskin fejesénél mutatott be nagy bravúrt.

65. PERC: Cserél a Fradi is, Nagy helyén Csukics folytatja.

64. PERC: Hatalmas a nyomás a Ferencvároson. Varga egy kavarodást követően gurította el a játékszert Dibusz mellett-alatt, de a kapufáról kifelé pördült a bőr.

63. PERC: Pavlovic csúszott be hátulról Priskinnél, labda helyett lábat talált, ő az első vendég sárga lapos.

62. PERC: Ismét veszélyeztet az ETO, Priskin fejese egy Fradi-bekk hátáról pattant szögletre.

61. PERC: Varga szögletét Dibusz hullajtotta ki a kezéből, de védői kisegítették őt.

60. PERC: Völgyi beadását Varga fejeli az égbe.

57. PERC: Más mentalitásban jött ki a szünetről a hazai csapat, a Fradi egyértelműen a kontrákra állt be.

54. PERC: Horváth Ferenc cserére szánja el magát, Andrics váltja Kronavetert.

53. PERC: Ezúttal sokkal veszélyesebb volt a győri szöglet, Lipták tudott fejelni az ötös vonaláról, de nem sikerült kaput találnia.

51. PERC: A második félidő első szögletét követően Kamber bólintott jóval a kapu fölé.

48. PERC: Gera vette át mellel a labdát a 16-oson belül, lövése ellenben már gyengére sikerült.

46. PERC: Folytatódik a találkozó, a Fradi kezdte a második etapot.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége az első játékrésznek, nagyon jókor jött a gól a Fradinak.

45. PERC: GÓÓÓL! Nagy passzával Böde lépett ki majd készített le Busainak, aki nagyon higgadtan a bal sarokba helyezett. 0-1.

43. PERC: Sok a pontatlanság a Fradinál a támadó harmadban.

40. PERC: Újabb helyzet, ezúttal Priskin kapott remek indítást egy társtól, de rossz átvétele miatt csak a kapu fölé tudott durrantani.

39. PERC: Ziccer! Rudolf kényszerítőzött Pátkaival, majd a védők szorításában gurított a rövid alsó irányába, a Fradi kapusa azonban a helyén volt.

38. PERC: Rudolf próbálkozott jó 25 méterről, de Dibusznak ez csemege volt.

33. PERC: Lipták pakolt oda hatalmasat Bödének, de ő egyelőre nem kapott sárga kártyát.

31. PERC: Szögletekben nagyon jól áll a vendég gárda, de egyszerűen képtelenek pontrúgásból veszélyhelyzetet teremteni a győri kapu előtt.

30. PERC: Lang lépett oda keményen Gerának, de megússza a kiállítást.

28. PERC: A negyedik ferencvárosi szögletet is könnyedén kistukkolták a hazai bekkek.

26. PERC: Az elmúlt percekben gyengébb az iram, mezőnyben folyik a játék.

24. PERC: Nagy újabb két sarokrúgásából ismét nem tudott veszélyeztetni a Fradi.

23. PERC: Lang rántotta le Bödét, neki is felmutatja a játékvezető a sárga kártyát.

19. PERC: Egy tetszetős Kronaveter-Rudolf összjáték végén utóbbi lőtt éles szögből az oldalhálóba.

16. PERC: Lipták lépett fel egy támadással, de átadása pontatlan volt Priskin felé.

14. PERC: Völgyi lép oda csúnyán Nagy Dánielnek, az ETO középpályása kapja a meccs első sárga lapját.

13. PERC: Nagy szögletét simán kifejelik a győri védők.

12. PERC: Dibusz kezéből pottyant ki a laszti, de Andó-Szabó már szabadrúgást ítélt kifelé lökés miatt.

9. PERC: Böde emelte középre a labdát, Kamenár fölött átszállt, a hosszú oldalon viszont nem sikerült kapura tenniük az FTC játékosainak.

7. PERC: Az ETO végezhette el a meccs első szögletét, de a vendégek hálóőre magabiztosan húzta le a játékszert a magasból.

5. PERC: Többet van a labda a Fradinál, jobbára a Győr térfelén folyik a játék.

2. PERC: Kronaveter élesen belőtt szabadrúgását Dibusz könnyedén kezeli.

1. PERC: A tiszta fehérben játszó győriek kezdték a csatát.

Előzetes: Egyik gárda sem mondhatja el magáról, hogy kirobbanó formában kezdte volna a szezont. A győriek három meccs után három ponttal állnak a tizedik helyen, míg a Fradi eggyel előttük szintén három egységgel szerénykednek, igaz, a fővárosi alakulat a Groupama Aréna átadása miatt nem játszott az előző körben.

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője szerint két erős csapat mérkőzik meg vasárnap.

“Az elmúlt fordulókban a Győr és mi is veszítettünk pontokat, ezért biztos vagyok benne, hogy mindkét együttes ezer fokon ég majd. Kellenek a győzelmek, hiszen a végelszámolásnál minden elhullajtott pont fájó. Százszázalékos koncentrációt várok el mindenkitől, szeretném ugyanazt a küzdő, harcias mentalitást látni, mint amit a Chelsea ellen mutattunk. Ennyi kell, semmi több” – mondta a fradi.hu-nak a német szakember.