Világrekordot döntött az amerikai kapus

Tim Howard tizenhat védést mutatott be a Belgium elleni nyolcaddöntőben.

Jól döntött, aki alvás helyett a Belgium-Egyesült Államok mérkőzést választotta, mivel egy izgalmas összecsapást láthatott. A nyolcaddöntők során több olyan találkozót is láthattunk, melyeken a csapatok biztonsági játékra törekedtek, ez az összecsapás azonban nem ilyen volt, a játékosok összesen 52-szer vették célba a kaput.

A belgák próbálkoztak többször, azaz Tim Howardnak volt dolga bőven. Az amerikai kapus a 120 perc alatt tizenhat védést mutatott be, márpedig ez világcsúcsnak számít ami a vb-meccseket illeti – a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) 1966 óta vezeti a védési statisztikákat.

Tim Howard beírta magát a történelemkönyvekbe
Fotó: Europress Fotóügynökség

A korábbi csúcsot a perui Ramon Quiroga 1978-ban állította fel, ő 13-szor védett a Hollandia elleni 0-0 alkalmával.

„Valaki mondta nekem, hogy rekordot döntöttem. Az igazat megvallva nem számoltam a meccs közben, hogy mennyit is védtem. Szívás, hogy kikaptunk. Sajnos ez az, ami igazán számít” – mondta a meccs legjobbjának megválasztott 35 esztendős kapus a Guardiannak.

Belgium hosszabbításban csikarta ki a 2-1-es győzelmet és továbbjutott, a legjobb nyolc között Argentínával találkozik az együttes.