Pokolian nehéz 120 perc után nyolc között a németek

Hatodikként Németország jutott negyeddöntőbe a brazíliai világbajnokságon, miután hosszabbítást követően 2-1-re legyőzték Algériát.

“Ezt a meccset meg sem nézem, sima német győzelem lesz a vége” – gondolhatták sokan a kezdő sípszót megelőzően. Nos, akik így vélekedtek azok nagyot tévedtek, ugyanis Algéria nem adta könnyen magát.

Az első játékrészben az afrikai csapat teljesen egyenrangó partnere volt a német gárdának, sőt, több helyzetet is tudtak kidolgozni vetélytársuknál.

Fotó: Europress fotóügynökség

A gól nélküli első játékrészt követően a másodikban már több helyzetet tudtak kialakítani a németek, de Müller ezúttal nem érezte a kaput, s társaik sem tudták kihasználni az adódó lehetőségeket.

A rendes játékidőben érintetlenek maradtak a kapuk, a kétszer 15 perces ráadásban azonban nem kellett sokat várni a gólra. Nem sokkal a kezdést követően Schürrle érkezett Müller beadására és a rövidről a kapuba perdített.

A folytatásban Algériának egy ordító lehetősége volt az egalizálásra, a hajrában viszont a németek eldöntötték a továbbjutás sorsát, Özil volt eredményes.

Algéria ugyan az utolsó előtti percben még szépíteni tudott a cserejátékos Djabou találatával, az egyenlítésre már nem futotta erejükből, így Franciaország-Németország negyeddöntőt rendeznek majd ezen az ágon.

Eredmény – labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő

Németország-Algéria 2-1 (0-0) – hosszabbítás után
Porto Alegre,Beira-Rio. 22.00 (Tv: M1). Vezeti: Ricci (brazil)

Németország: Neuer – Mustafi (Khedira, 70.), Mertesacker, J. Boateng, Höwedes – Schweinsteiger (Kramer, 109.), Lahm, Kroos – Özil, Müller, Götze (Schürrle, a szünetben).Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Algéria: M’bolhi – Mandi, Belkalem, Hallis (Bougherra, 97.), Gulam – Laszen, Mosztefa, Taider (Brahimi, 78.) – Feguli, Szudani (Djabou, 100.), Szlimani. Szövetségi kapitány: Vahid Halilhodzic

Gólszerzők: Schürrle (92.), Özil (119.) illetve Djabou (121.)

Sárga lap: Halliche (42.) illetve Lahm (107.)

HOSSZABBÍTÁS, 2. FÉLIDŐ:

122. PERC: Az egyenlítés nem jött össze Algériának, Németország a negyeddöntőben.

121. PERC: GÓÓL! Szépít Algéria és még hátra van egy perc! 2-1.

119. PERC: GÓÓL! Schürrle első lövését ugyan még a gólvonalról kipofozták az algériai védők, Özil már nem hibázott üres kapura. 2-0.

117. PERC: Egy német ellentámadás végén Kramer tüzelt, de M’bohli a helyén volt.

115. PERC: Képtelen átlépni a felezővonalat Algéria, semmi veszélyt nem jelentenek az ellenfél kapujára.

112. PERC: Próbálja eldugni a labdát a német csapat, Algériának fogy az ideje.

109. PERC: Schweinsteiger megsérült, Kramer veszi át a helyét a játéktéren.

107. PERC: Lahm kap sárga lapot lerántásért.

106. PERC: 15 perce maradt egyenlíteni Algériának.

HOSSZABBÍTÁS, 1. FÉLIDŐ:

105+1. PERC: Rövid szünet és folytatják a játékot a felek.

105. PERC: Egy percet hosszabbít a hosszabbításban a brazil játékvezető.

102. PERC: Egyenlítési lehetőséget puskázott el Algéria! A negyedik szögletük után Khedira ért furcsán a bőrbe, amit végül Mosztefa kanalazott kapura, de nem találta el azt.

100. PERC: Jön az utolsó algériai csere is, Szudani helyén Djabou folytatja.

99. PERC: Müller egy finom cselt követően tüzelt a bal kapufa mellé.

97. PERC: Cserél Algéria: Hallis le, Bougherra be.

95. PERC: Nem szeppent meg a bekapott góltól Algéria, próbál egyenlíteni az afrikai csapat.

92. PERC: GÓÓL! Müller szolgálta ki remekül Schürrlét, aki a röviden érkezve sarokkal tereli a hálóba a játékszert! 1-0.

Amíg pihennek a játékosok, egy kis humor. Bemutatjuk a világbajnokság legelegánsabb fényképészét, aki valószínűleg egy divatbemutatóról érkezett a ma esti mérkőzésre.

2. FÉLIDŐ:

90+4. PERC: Schweinsteiger elől tisztáztak a védők, a szögletet sem tudta viszont gólra váltani a német csapat, jöhet a hosszabbítás!

90+1. PERC: Négy perc a hosszabbítás, már ami a rendes játékidőt illeti.

90. PERC: Lahm beadásánál most Schweinsteiger bólinthatott kapura, ám próbálkozása erőtlenre sikeredett.

88. PERC: Még ilyet, leírni is nehéz ami most történt a pályán. Müller magából csinált viccet, amint egy szabadrúgás-variációnál hasra esett, s majdnem rázuhant a labdára. Minden bizonnyal holnap reggelre már róla szól az összes mém.

85. PERC: Halliche kap görcsöt, már húzzák az időt az afrikaiak.

82. PERC: Müller megint óriási helyzetet puskázott el. A center a 16-oson belül cselezett ki egy védőt, majd dropból a bal kapufa mellé suhantotta a labdát.

80. PERC: Talán meccslabdát hibázott el Németország! Khedira beadását követően Müller fejelhetett teljesen üresen, de az algériai hálóőr reflexből kiütötte a lasztit.

79. PERC: Müller lőtt élesen az ötösön belülre ahol az érkező Schweinsteiger a védő szorításában kapu mellé stukkolt.

78. PERC: Cserére szánja el magát az algériai kapitány: Brahimit küldi Taider helyére Halilhodzic.

75. PERC: Slimani életerős lövését Neuer hárította.

74. PERC: Schürrle egy labdaátvétel után lő a 16-os sarkáról, de M’bolhinak ez csemege volt.

72. PERC: Slimani kap hatalmas labdát egy társtól, a kapuját elhagyó Neuer viszont fejjel tisztázni tudott a büntetőterületen kívül.

70. PERC: Mustafit le kell cserélni, Khedira áll be a helyére.

68. PERC: Mustafi a földön, ápolni kell a német bekket.

64. PERC: Hullámzik a közönség, gyenge az iram.

61. PERC: Schürrle remekül játszik, meggyűlik vele a baja az algériai védőknek.

58. PERC: Továbbra is sok a pontatlanság a németeknél.

55. PERC: Egy látványos kombinatív játék végén Lahm tüzelt jó 18 méterről, M’bolhi pedig a léc alól tornázta ki a bőrt.

53. PERC: Pörgősebb a játék, mint az első félidőben, mindkét együttes gólveszélyesen futballozik.

50. PERC: Egy algériai szöglet után Neuer sokadik próbálkozásra vette magához a lasztit majd indította Schürrlét, akit védője lefutott és sarokrúgásra mentett.

48. PERC: Schürrle kis túlzással már most többet tett csapata győzelméért, mint Götze: a 16-oson belülről lőtt, a labda azonban egy védő lábáról szögletre pattant.

46. PERC: Folytatódik az összecsapás, német részről Götze helyére Schürrle jött ki a második játékrészre.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége, az első játékrészben nem esett gól.

45. PERC: Egyetlen perc a ráadás.

43. PERC: Kroos lőtt ismét távolról, most azonban nem talált kaput.

42. PERC: Itt a meccs első sárga lapja, Halliche páros lábbal lépett oda Schweinsteigernek.

41. PERC: Nagy német helyzet! Kroos távoli kísérlete kipattant a kapusról, Götze ismételt közelről, de M’bolhi bravúrral menteni tudott.

39. PERC: Mosztefa tüzelt a 16-os vonaláról egy lepattanó labdát, a bomba irányt váltott Boatengen, de a németek szerencséjére nem a kapuba, hanem a mellé gurult.

38. PERC: Nem hogy német henger nincs, német gól, sőt nagy német helyzet sem volt még a meccsen.

35. PERC: Mustafi beadásánál Müller előzte meg védőjét, de irányítani már nem igazán tudta a játékszert.

33. PERC: Kiváló szögből végezhetett el szabadrúgást az algériai gárda, Feguli azonban kapu fölé tekert.

31. PERC: Jóval többet lehetett várni a német válogatottól, ötlettelenül, silányan fociznak Özilék.

28. PERC: Néha unalomba fullad a meccs, nos az elmúlt pár perc pont ilyen időszak volt.

24. PERC: Végre egy tetszetős német akció, melynek végén Özil emelését az ellenfél kapusa tolta szögletre.

22. PERC: Talán egy kicsit túl nyugodt felfogásban kezdte a mérkőzést Németország, a meccs képe alapján olyan, mintha ők lennének az esélytelenebbek.

18. PERC: Újabb algériai helyzet, ezúttal Gulam keveredett a német kapu elé, majd lőtt az ötös sarkáról a hosszú kapufa mellé.

17. PERC: GÓÓL! De már sípol a bíró, les miatt szabadrúgás kifelé. Szlimani tartózkodott a beadás pillanatában a védősor mögött.

16. PERC: Harapósan kezdett Algéria, nem lesz könnyű Löw fiainak feltörnie ezt a védelmet.

14. PERC: Schweinsteiger távoli löketét M’bolhi ütötte fel a magasba, majd második szándékra magabiztosan lehúzta.

11. PERC: Szlimani szaladt volna el ismét a német védők sűrűjében, de végül Mertesacker jelentette neki a végállomást.

9. PERC: Egy előre vágott labdával Szlimani lépett meg, majd tolta volna el a labdát Neuer mellett, aki az utolsó pillanatban becsúszva tudott szögletre menteni.

6. PERC: Tapogatózó a játék, a németek mezőnyfölényben játszanak.

3. PERC: A partjelző német lest int, de a felvételekből kiderült, hogy hibásan. Helyzettől fosztotta meg a játékvezető az európaiakat.

1. PERC: Németország indította útjára a labdát.

Előzetes: Az 1982-es spanyolországi vb-n az algériaiak 2-1-re legyőzték a németeket a csoportkörben, ám az utolsó fordulóban utóbbiak 1-0-ra nyertek Ausztria ellen úgy, hogy a gól után egyik együttes sem erőltette a támadásokat. A németek, az osztrákok és az algériaiak is négy ponttal zárták a csoportkört, de a németeknek plusz három, az osztrákoknak plusz kettő, az algériaiaknak pedig nulla volt a gólkülönbsége, ezzel az afrikaiak kiestek.

A mostani nyolcaddöntőnek papíron egyértelműen Németország az esélyese. Joachim Löw szövetségi kapitány együttese veretlenül nyerte meg a Ghánát, Portugáliát és az Egyesült Államokat is felvonultató csoportot, míg Algéria története során először jutott a legjobb 16 közé, miután kikapott a belgáktól, legyőzte a Koreai Köztársaságot és döntetlent játszott az oroszokkal.

“Egy világbajnokságon nincsenek kellemes és könnyű ellenfelek, különösen az egyenes kieséses szakaszban” – mondta Löw, aki hozzátette, az algériaiak bebizonyították, hogy kellemetlen riválisok, ezért a németeknek nagyon komolyan kell venniük a felkészülést.

Vahid Halilhodzic, az afrikai együttes bosnyák szövetségi kapitánya arról beszélt, mivel Algériában szombaton kezdődött a Ramadán, az iszlám böjti hónap, játékosai egy utazó imámtól (iszlám vallási vezető) kapnak speciális engedélyt arra, hogy a mérkőzés előtt ne kelljen böjtölniük.

“Ez a csapat még rengeteget tud fejlődni, az a gyanúm, hogy tudunk sokkal jobban is futballozni, akár már most a németek ellen” – nyilatkozta Halilhodzic.

A Nationalelf kezdőcsapatában elképzelhetőek változások, Thomas Müller mellett ezúttal Mario Götze lehet a másik támadó a sérült csatár, Lukas Podolski helyett, míg a védekező középpályás szerepkörében az amerikaiak elleni meccsen nyújtott teljesítményéért sokat dicsért Bastian Schweinsteiger kezdhet Sami Khedira helyén.

“Csak saját magunkra koncentrálunk, mindig az aktuális ellenfélre készülünk” – jelentette ki Löw, aki azt mondta, mindenáron csoportelsők akartak lenni, most, hogy ezt elérték, “mindent, vagy semmit” felfogásban folytatják szereplésüket.

A németek és az algériaiak Porto Alegrében, a Beira-Rio Stadionban csapnak össze hétfőn 22 órától, a továbbjutó a Franciaország-Nigéria meccs győztesével találkozik majd a negyeddöntőben.