Costa Rica az olaszokat is két vállra fektette

Óriási meglepetésre a pofozógépnek hitt Costa Rica-i együttes Uruguay legyőzése után Olaszországot is elintézte.

A világbajnokság eddigi legnagyobb meglepetését okozta Costa Rica csapata azzal, hogy az első fordulóban legyőzték Uruguayt, hiszen a közép-amerikai együttesről a legtöbben úgy vélték, esélytelenül lép majd pályára Brazíliában.

Ehhez képest az olaszok elleni pénteki találkozón nem játszottak visszafogottan, sőt, a 2006-os világbajnok játékát annyira megnehezítették, hogy Balotelliék egy komoly ziccer híján oda sem tudtak kerülni a kapu elé.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Costa Ricának sem volt sokkal több lehetősége, viszont ők egyet belőttek: a 44. percben egy ívelést Ruiz a felső léc segítségével.közelről bólintott a gólvonal mögé (0-1).

A szünet után harapósabban kezdtek az olaszok, de tíz percig bírták csak a tempót, azt követően teljesen leült a mérkőzés, szinte semmi sem történt.

Costa Rica kontrákra rendezkedett be, az olaszok pedig nem igazán tudtak mit kezdeni a mezőnyfölényükkel, így maradt az 1-0-s eredmény.

Újabb győzelmével a közép-amerikai alakulat bejutott a nyolcaddöntőbe, és az is eldőlt, hogy Anglia búcsúzik a tornától.

Eredmény – labdarúgó-világbajnokság, D csoport, 2. forduló

Olaszország – Costa Rica 0-1 (0-1)
Recife, Arena Pernambuco, vezette: Enrique Osses (chilei)

Gólszerző: Ruiz (44.)

Olaszország: Buffon – Abate, Chiellini, Brazgazli, Darmian – De Rossi, Marchisio (Cerci, 69.), Motta (Cassano, 46.), Pirlo, Candreva (Insigne, 56.) – Balotelli.

Costa Rica: Navas – Diaz, Umana, Duarte, Gamboa – Gonzalez, Bolanos, Tejeda (Cubero, 65.), Borges, Ruiz (Brenes, 81.) – Campbell (Urena, 74.).

Sárga lap: Balotelli (68.) illetve Cubero (69.)

2. FÉLIDŐ

94. PERC: Vége a meccsnek, Costa Rica 1-0-ra nyert, és bejutott a nyolcaddöntőbe!

92. PERC: Brenes célba vette a hosszú felsőt, nem is tévesztett sokat, Buffon a levegőben úszva kísérte ki a játékszert.

90. PERC: Négy perc a ráadás, ennyi ideje van Olaszországnak.

88. PERC: Costa Rica már az időt húzza. Ha így marad a meccs, előzetesen a csoport leggyengébb csapatának titulált válogatott jut be ebből a négyesből elsőként a nyolcaddöntőbe.

85. PERC: Urena majdnem eldönötte a meccset, ám az utolsó olasz védő jól zárt vissza, és elválasztották a labdától a támadót.

82. PERC: Ebben azért több volt… Insigne két védő között mellre vette a labdát, majd a lelátóra lőtte azt.

81. PERC: Lejött a gólszerző Ruiz, helyére egy másik támadó, Brenes a pályán. Meglepő döntés, úgy tűnik, nem akarnak mindenáron védekezni a Costa Rica-iak.

75. PERC: Nem történik semmi már percek óta. Állóháború a pályán.

69. PERC: És itt az utolsó olasz csere, Marchisio le, Cerci be.

68. PERC: Nagyon nem megy az olaszoknak a foci. Balotellinél elszakadt a cérna, be is sárgult.

65. PERC: Változtattak a közép-amerikaiak is, Cubero a pályán.

62. PERC: Lelassult a játék, hiába kezdték a játékrészt harapósabban az olaszok. Pedig az idő sürgeti a kékmezeseket.

58. PERC: Buffonnak is volt most dolga, egy hosszú indításnál jött ki jó ütemben a kapujából.

56. PERC: Insigne is a pályán.

53. PERC: Pirlo jó harminc méterről bombázott kapura, Navas kiöklözte a labdát.

51. PERC: Két olasz helyzet egymás után. Magasabb sebességbe kapcsoltak a taljánok.

49. PERC: Costa Rica szögettel jött, de Gonzalez kisodródva a kapu mellé bólintott.

46. PERC: Megy a meccs. Cseréltek az olaszok, Antonio Cassano állt be Motta helyére.

Félidei olvasnivalót ajánlunk: a spanyolok nem akarnak megválni Vicente Del Bosquétól.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Ennyi, vége az első félidőnek. Meglepetésre Costa Rica-i vezetéssel vonulnak pihenőre a felek.

44. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓL!!!! VEZET COSTA RICA!!! Diaz keresztlabdájára Ruiz érkezett a hosszún, lemaradtak róla a védők, majd a felső léc segítségével a gólvonal mögé fejelt! 1-0!

44. PERC: Na ez erősen véleményes helyzet. Chiellini lába alatt elcsúszott a labda, Campbell lecsapott rá, majd a tizenhatoson belül elsodorták, de nem járt tizenegyes.

43. PERC: Ruiz lágyan belőtt labdáját Duarte csúsztatta kapura, de pontatlanul.

42. PERC: Costa Rica már a negyedik szögletét végezte el. Buffon a mezőnybe öklözte a labdát.

40. PERC: Ruiz is tesztelte az olaszok kapusát, de ezek a labdák nem jelentenek igazi veszélyt.

36. PERC: Buffonnak is van dolga, Bolanos lövésénél kellett vetődnie.

33. PERC: Megint egy Balotelli-lövés, de Navas most is hárítani tudott. Megrázták magukat az olaszok.

31. PERC: Hoppá! Balotelli kapott remek kiugratást, de hosszan tolta meg a labdát, ám arra még volt ideje, hogy a kimozduló kapus fölött átemeljen, a játékszer viszont nem érte el a kaput.

27. PERC: Na tessék, itt az első olasz lövés: Motta kísérlete legalább öt méterrel kerülte el a kaput.

26. PERC: Túloznánk, ha azt állítanánk, ez a vb legjobb meccse.

23. PERC: Balotelli szabálytalan a tizenhatoson belül, pedig ez veszélyes szituáció volt. A Costa Rica-i védő lemaradt róla.

20. PERC: Az olaszok nem találják a fogást, és eddig még egy komoly lehetőségük sem volt.

16. PERC: Buffonnak kétszer is védenie kellett. Veszélyesen játszik a közép-amerikai együttes.

13. PERC: Balotelli elégedetlenkedik elől, több és jobb labdát szeretne. Az olaszok egyelőre Costa Rica hibáiból építkeznek.

10. PERC: Nem akar hibázni egyik válogatott sem, ez látszik a játékon.

7. PERC: Remek megoldás után kerültek helyzetbe a Costa Rica-iak, Bolanos lövése viszont szögletre vágódott.

6. PERC: Az első komolyabb szabálytalanság: Marchisiót rántott le Duarte.

3. PERC: Megfontoltan kezdenek a csapatok. Costa Rica birtokolja többet a labdát.

1. PERC: Az olaszok kezdték a meccset. Kékben játszanak ma, Costa Rica pedig tiszta fehérben.

A csoport másik meccsét tegnap játszották: Uruguay 2-1-re legyőzte Angliát.

Perceken belül kezdődik a mérkőzés, a recifei stadionban már a himnuszok szólnak.

Előzetes: “A Costa Rica elleni a legveszélyesebb meccsnek tűnik, már csak a szokatlan kezdési időpont miatt is, amikor különösen kedvezőtlen időjárási körülmények között kell majd futballoznunk” – utalt arra az olasz középpályás Daniele De Rossi, hogy a helyi idő szerint 13 órakor kezdődő összecsapáson nagy hőség várható.

“Hogy győzünk-e? Ez már nem olyan világbajnokság, amelyen egy ilyen mérkőzés akár 8-0-lal is végződhet. Ma már minden csapat szervezett és jó játékosokból áll, úgyhogy senki se gondolja, hogy Olaszország csak azért legyőzi Costa Ricát, mert Olaszországnak hívják.”

A két válogatott eddig mindössze egyszer találkozott, 1994-ben az olaszok 1-0-ra nyertek barátságos találkozón.