NB I-es marad a Paks

Az MVM Paks labdarúgócsapata Szombathelyen nyert 1-0-ra az OTP Bank Ligában.

Esőáztatta pályán fogadta a Szombathelyi Haladás a kiesés ellen menekülő MVM Paksot. A tolnaiak a kevés helyzetet hozó első félidőben büntetőből szereztek vezetést, a gólkirályi címre törő Simon Attila a 23. percben értékesített egy véleményes tizenegyest (0-1).

A második játékrész sem volt túl eseménydús, pár kósza távoli lövés volt paksi oldalról, de Rózsa mindannyiszor a helyén volt. Nem született több gól a lefújásig – Németh kapufát lőtt a 91. percben -, a Paks mind a három pontot bezsebelte.

Ezzel két dolog vált biztossá: a Haladás lemondhat a dobogóról, a Paks pedig biztosan bennmarad az élvonalban.

Eredmény – OTP Bank Liga, 28. forduló

Szombathely, 1200 néző, v.: Szabó

Szombathelyi Haladás – MVM Paks 0-1 (0-1)

Haladás: Rózsa – Schimmer (Németh a szünetben), Guzmics, Tóth, Bosnjak – Nagy I, Simon Á., Fehér, Iszlai (Medgyes 70.), Radó – Hrepka (Gyurján 64.)

Paks: Molnár – Heffler, Fiola, Kovács, Szabó – Könyves (Kulcsár 76.), Bori, Kecskés, Windecker, Bartha (Báló 87.) – Simon A. (Kiss 83.)

gólszerzők: Simon (23., büntetőből.)

sárga lap: Tóth (23.), Hrepka (43.), Nagy (61.), Simon Á. (67.), Guzmics (86.), illetve Szabó (38.), Kulcsár (79.)